Komentari 19

Mogu oni skupa: Niko dva zabio, Luka mu asistirao!

5

Spursi su u 3. kolu FA Cupa protiv drugoligaša Peterborougha poveli 2-0 golovima Kranjčara, a dodavač kod prvoga gola bio mu je Luka Modrić

Na White Hart Lane je u 3. kolu FA Cupa došao drugoligaš Peterborough, a Harry Redknapp je konačno spojio svoja dva hrvatska veznjaka. Luka lijevo, Niko desno, a Ćorluka - na klupi. I takav Tottenham je 35 minuta dominirao, tražio put do vodstva, pogađao prečke, a spašavao je i golman gostiju. Sve dok Modrić nije pronašao Kranjčara u sredini, Niko je povukao loptu i opalio iz daljine. Golman Joe Lewis morao je potpisati kapitulaciju, ovo je i za njega bilo previše...
Novak u drugoligaškom društvu proživio je teško prvo poluvrijeme na travnjaku White Hart Lanea, ali Nikina 'bomba' jedina je lopta koja je odsjela u mreži Peterborougha. Prečku je pogodio Defoe, a veliku šansu imao je i Huddlestone.
I u nastavku je Tottenham nastavio u svom ritmu. Za novi gol čekalo se do 57. minute, kada je ulogu asistenta preuzeo Robbie Keane. Prošao je po desnoj strani, u sredini pronašao raspucanog Niku Kranjčara i to je bilo 2-0...
Posao je u 70. minuti dovršio Jermaine Defoe. Gareth Bale je dodao s lijeve strane, prvi strijelac Spursa loptu je u mrežu poslao desnom vanjskom. Za konačnih 4-0 iz penala je u petoj minuti sudačke nadoknade pogodio Robbie Keane.