Komentari 48

Momčad za zadnji čas: Robin i Chicharito odlučuju u finišu

3

OPET U 90. Već četvrti put ove sezone Manchester United je do pobjede u Premierligi stigao u posljednjim minutama, a preokrenuo je već 11 utakmica

Newcastle je triput vodio, ali “crveni vragovi” uporno su se vraćali i pobijedili 4-3 Chicharitovim golom u 90. minuti.

Meksikancu je to već treći ovosezonski gol u posljednjim trenucima utakmice. Već je u Ligi prvaka u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu kod Brage 3-1, a kod Aston Ville je zabio u 87. minuti za pobjedu 3-2. Protiv Newcastlea nije ni trebao biti u sastavu, no uskočio je umjesto Rooneya, koji će zbog ozljede koljena pauzirati do tri tjedna.

- Ovo je pobjeda za naslov prvaka! Svi igrači pokazali su hrabrost, nisu odustajali. Iako su triput gubili, nastavili su stvarati prilike i na kraju zasluženo pobijedili - rekao je sir Alex Ferguson, koji je uvijek tvrdio da se oko Božića i Nove godine odlučuje tko će biti prvak.

Gol za 3-3 zabio je Robin van Persie, još jedan od Unitedovih junaka u završnicama. On je u gradskom derbiju protiv Cityja zabio u 92. minuti za pobjedu 3-2, a protiv Southamptona je u 87. izjednačio na 2-2 pa pet minuta poslije pogodio za pobjedu.

Manchester United je ove sezone od 27 utakmica 11 puta gubio pa preokrenuo.

Na pet ovosezonskih utakmica Chicharito ili Van Persie zabijali u samoj završnici

Van Persie zabio dva

Kod Southamptona United je do 87. minute gubio 2-1, a onda je Van Persie dvama golovima donio preokret.

Villa vodila 2-0

Nije joj pomoglo. Prednost se brzo istopila, a pobjednički gol u 87. minuti postigao je Chicharito.

Srušili su i City

Pobjedu koja bi mogla značiti naslov prvaka donio je Robin Van Persie u drugoj minuti nadoknade.

Tri puta gubili

Newcastle je vodio 1-0, 2-1 i 3-2, United se uporno vraćao, a konačni preokret djelo je Chicharita u 90. minuti.