Monaco pobijedio u kupu, Pokrivaču i Leki 90. minuta

1

Nogometaši Monaca plasirali su se u 1/8 finala Francuskog kupa svladavši na svom terenu Nicu 1-0, a uspješni su bili i Le Mans, Grenoble i PSG

Bivši i sadašnji hrvatski reprezentativac, Dario Šimić i Nikola Pokrivač, odigrali su zapaženih 90 minuta u domaćoj pobjedi Monaca nad Nicom od 1-0 u šesnaestini finala Francuskog kupa. Jedini pogodak na utakmici postigao je Licata udarcem glavom u 84. minuti susreta. Šimić je bez veće greške odradio posao u obrani, dok je Pokrivač bio jednako dobar u veznom redu momčadi iz Kneževine. Treći Hrvat u momčadi Monaca, Jerko Leko, zbog ozljede još ne konkurira za sastav. Dodajmo da je Pokrivač zaradio žuti karton u 87. minuti. Paris Saint Germain i Grenoble nisu imali poteškoća protiv amaterskih momčadi GFCO Ajaccio i Grande-Synthe. Parižani su na gostovanju u Ajacciou slavili 3-0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mateji Kežmanu, dok je treći gol djelo Traorea. Grenoble kojeg vodi Mehmed Baždarević je, također kao gost, s 3-1 svladao Grande-Synthe. Jedinu neizvjesnu utakmicu odigrali su Le Havre i Le Mans, a na kraju su prolaz u osminu finala izborili gosti i to pogotkom Helstada u 9. minuti produžetka.

Francuski kup, šesnaestina finala:
Le Havre – Le Mans 0-1 (Helstad 99)
Grande-Synthe – Grenoble 1-3 (Franchois 12 / Akrour 29, Toure 47, El-Moubarki 92)
GFCO Ajaccio – PSG 0-3 (Kežman 25, 60, Traore 67)
Monaco – Nice 1-0 (Licata 84)