Komentari 6

Montella je iskoristio nadimak 'vatrenih' nakon velike pobjede Turaka: Igrači su bili kao obitelj

4

Od početka do kraja smo se borili, bila je ovo sjajna večer. Prvi put je Hrvatska izgubila u kvalifikacijama, a žao nam je što još jednom nismo zabili u prvom poluvremenu, rekao je turski izbornik nakon debija na klupi

Talijan Vincenzo Montella (49) nije mogao poželjeti bolji debi na klupi turske nogometne reprezentacije. Pokazao je odličan taktički pristup te s 1-0 (1-0) svladao izabranike Zlatka Dalića na OPUS Areni. Ne samo da je svladao, već i nadigrao 'vatrene', a Turska se vratila na vrh kvalifikacijske skupine za Europsko prvenstvo s 13 bodova i utakmicom više od Hrvatske.

Loš govor tijela Brozovića, Beljo donio nešto pozitivno, Petković stisnuo zube i dobio palac gore

No, nakon svega je Talijan smirio situaciju na konferenciji za novinare nakon utakmice.

- Hvala igračima, bili su kao obitelj. Na terenu su ostavili dušu. Hvala i cijelom stožeru, pokazali smo zajedništvo - započeo je trener Turske.

POGLEDAJTE VIDEO: Hrvatska izgubila od Turske (0-1)

Hrvatska - Turska 0-1 00:44

Bilo je tu i dvostrukog prevođenja jer je prvo talijanski jezik trebalo prevesti na turski pa turski na engleski, otegnulo se. No, nek je trajalo koliko god, Montella je uživao u pobjedi.

Osijek: Susret Hrvatske i Turske u kvalifikacijama za EURO 2024.

- Od početka do kraja smo se borili, bila je ovo sjajna večer. Prvi put je Hrvatska izgubila u kvalifikacijama, a žao nam je što još jednom nismo zabili u prvom poluvremenu. Čeka nas nova utakmica na koju se moramo usredotočiti, a nakon toga ću moći konkretnije reći možemo li biti prvi u skupini. Ništa nije ni blizu gotovo jer Hrvatska ima utakmicu manje - zaključio je.

Vremena za čekanje nema, Hrvatska za vikend gostuje u Walesu, dok Montellini izabranici kod kuće igraju protiv Latvije.