Montepellier propustio prvo mjesto, Lyon na vrhu

1

Lyon je pobjedom nad Rennesom iskoristio domaći poraz Bordeauxa od Nancyja te je zasjeo na vrh lige. Montpellier je remijem propustio vrh

Nogometaši Lyona iskoristili su domaći poraz Bordeauxa od Nancyja (2-1) i istovjetnom gostujućom pobjedom nad Rennesom skočili na vrh Le Championnata sedam kola prije kraja sezone. Golovima Youssoufa Hadjia iz 18. i Issiara Dije u 72. ostvario je Nancy prvu pobjedu na stadionu Jacques Chaban-Delmas nakon 1996. godine. "Žirondincima" je ovo bio treći ovosezonski domaći poraz i sedmi ukupno. Lyon je nakon prvog poluvremena na gostovanju kod Rennesa gubio 1-0 golom Asamoaha. Međutim, u nastavku se Michel Fernandes Bastos i Lisandro Lopez golovima u 53. i 61. minuti donijeli potpuni preokret "lavovima", te ujedno i skok na čelno mjesto na ljestvici s bodom više, ali i dvije utakmice više od Bordeauxa. Hrvatski branič Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon, a valja reći da je za izjednačujući gol Bastosu asistirao bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić.
Domaći Montpellier propustio je preuzeti vrh lige nakon što je remizirao kod kuće s Monacom 0-0. Ipak, usprkos boljoj igri i većem broju prilika, Montpellier nije uspio pobijediti, pa je ovako drugi na ljestvici sa 57 bodova, koliko ima i vodeći Lyon. Treći je aktualni prvak Bordeaux sa bodom manje, ali i s dvije utakmice manje, što znači da je momčad trenera Laurenta Blanca ipak najbliža novom naslovu prvaka, iako je u ovom kolu ranije iznenađujuće izgubila kao domaćin od Nancyja s 2-1. U dresu Monaca nisu zaigrali Jerko Leko i Dario Šimić.