Moslavci uz 'odsutne', Belupo primio dva gola od niželigaša

Hajduk i Slaven Belupo zasad su jedini odigurali osminu finala Kupa, a idućeg utorka i srijede, 26. i 27. rujna, igraju su se sve ostale utakmice šesnaestine finala

Nakon splitskog Hajduka, drugi klub koji je osigurao plasman u osminu finala ovosezonskog Hrvatskog nogometnog kupa je Slaven Belupa koji je slavio kod Moslavine 4-2, u utakmici šesnaestine finala.

Kutina: Moslavina protiv Slaven Belupa u utakmici Hrvatskog nogometnog kupa

Nakon prvog poluvremena Slaven Belupo je imao veliku prednost kod niželigaša, vodio je 3-0, a strijelci su bili Daniel Štefulj u 28., Benedik Mioč u 30. te Arber Hoxha u 35. minuti.

Dodatno je prednost gostiju povećao Tomislav Štrkalj golom u 62. minuti nakon čega se Slaven Belupo opustio, a domaćin je to iskoristio za uljepšavanje poraza. Oba pogotka za Moslavinu dao je Luka Lončarević, u 75. i 90. minuti. Zanimljivo, domaći navijači su razvukli transparent na kojem je pisalo 'Moslavci uz odsutne', što se vrlo vjerojatno odnosilo na navijače Dinama koji su u grčkom zatvoru.

Idućeg utorka i srijede, 26. i 27. rujna, igraju su se sve ostale utakmice šesnaestine finala, a sastaju se Libertas - Rijeka, Ponikve - Dinamo, Kutjevo - Osijek, Dugo Selo - Lokomotiva, Zagora - Istra 1961, Radnik Križevci - Šibenik, Zagorec - Gorica, Grobničan - Varaždin, Croatia Zmijavci - Rudeš, Vukovar 1991 - BSK, Karlovac 1919 - Jaska, Jadran Poreč - Oriolik, Jadran Luka Ploče - Belišće i Cibalia - Zagreb.

POGLEDAJTE VIDEO: I PROMAŠAJ TREBA PROSLAVITI