Mrak prekinuo meč Ljube i Fisha kod 1-1 u setovima

1

Ivan Ljubičić je dobio prvi set 6-2, a Fish tijesno drugi 7-6(8). Kiša je padala cijeli četvrtak, a mrak je preduhitrio tenisače. Nastavit će se u petak...

Mrak je zaustavio Ivana Ljubičića i Mardyja Fisha u meču 2. kola Roland Garrosa. U tom trenutku je rezultat bio 1-1 u setovima: Ljubičić je dobio prvi 6-2, a Fish drugi 7-6(8). Stalna kiša koja je padala tijekom četvrtka u Parizu dopustila je da se završi mali broj mečeva, a hrvatski i američki tenisač nisu uspjeli preduhitriti mrak, pa će se nastavak meča dogoditi u petak. Inače, prognoza je za petak mnogo bolja, pa se očekuje odigravanje svih zakazanih mečeva. Ljubičić je autoritativno otvorio meč protiv Mardyja Fisha, 97. igrača na svijetu, s kojim Hrvat u karijeri ima 2-1. Lako je 14. nositelj Roland Garrosa osvojio prvi set sa 6-2 (uz dva breaka), a mogao je i jednako lako trijumfirati u drugom setu, koji se na koncu posve zakomplicirao. Kod vodstva 1-0 i 2-1 je Ljubičić propuštao break-šanse, da bi se Fish kod vodstva 5-4 našao u situaciji da servira za izjednačenje u setovima. No, Ljubičić je tada nanizao dva gema, te je kod vodstva 6-5 imao 15-40 na servis Amerikanca (dvije vezane set-lopte), te još jednu priliku, ali su ostale neiskorištene. U tie-breaku je Ljubičić izbrisao Fishovu prednost od 5-2, kao i njegov servis kod 7-6 za set. Potom je Ljubičić kod 8-7 servirao za 2-0, ali niti on nije bio mirne ruke i naposljetku je Fish uspio dobiti poen na servisu pri vodstvu 9-8 čime je izjednačio rezultat u setovima na 1-1.