Muenchen: Marin Čilić lako dalje preko Kohlschreibera

1

Drugom nositelju ATP turnira u Münchenu Marinu Čiliću trebalo je 77 minuta da bi u dvoboju drugog kola pobijedio Philippa Kohlschreibera 6-0, 6-4...

Domaći je predstavnik katastrofalno odigrao prvih osam gemova u meču, te je Čilić startao sa 6-0 pobjedom u prvom i 2-0 vodstvom u drugom setu. U tom je razdoblju od 43 ukupno odigrana poena osvojio 31, a Nijemac, inače 41. igrač ATP ljetvice, samo je u prva tri gema skupio sedam neforsiranih pogrešaka na forhendu. Kohlschreiber se trgnuo u nastavku drugog seta i počeo igrati svoju igru. Izborio se do kraja za tri break-lopte, ali ih je Čilić sve spasio. Držeći svoj servis do kraja meča, slavio je na kraju 6-4. Nije ga smela čak niti dvostruka servis pogreška pri prvoj meč lopti (40-30 na njegovu servisu u desetom gemu). Bila je Međugorcu ovo prva pobjeda nad Kohlschreiberom u njihovu trećem susretu. Prethodno je Nijemac u dva navrata slavio na tvrdoj podlozi. U četvrtfinalu će najbolji hrvatski tenisač igrati protiv pobjednika dvoboja Nijemca Nicolasa Kiefera i Francuza Jeremyja Chardyja. Pobijedili li Kiefer, Čilić će se i treći put u Münchenu boriti protiv domaćeg predstavnika. U 1. kolu pobijedio je Dietera Kindlmanna.

Čilić (2) – Kohlschreiber 6-0, 6-4
Južnij – Almagro (3) 7-6(2), 6-4
Mathieu (7) – Gremelmayr 6-1, 6-4