Komentari 2

Na čemu si, Rene? Higuita još jednom 'briljirao'...

3

U dvoboju 1. kola B skupine doigravanja za prvaka Kolumbije golman Fereire Rene Higuita opet je demonstrirao širok repertoar budalaština

Momčad Deportiva iz Fereire, za koju nastupa danas 42-godišnji vratar, izgubila je na gostovanju kod Americe u Caliju 3-0, a Higuita je podsjetio na svoje “najbolje dane”. U prvom poluvremenu traljavo je reagirao pri 11-ercu domaćih, iako je pročitao udarac domaćeg igrača Otalvara. Da više nema brzinu i refleks kao nekad potvrdio je pri drugom golu Americe, onom Cortesa u 56. minuti, a da i dalje ima sklonost besmislenim izlascima u teren i glumljenju posljednjeg braniča u samoj završnici utakmice. Potpuno je pogrešno procijenio jednu izbijenu loptu iz 16-erca domaćih, prešao u polovinu domaće momčadi i ispao iz igre u dvoboju s domaćim nogometašem koji je bio brži. Nakon toga Cesar Arango mirno je otrčao u kontru i proslijedio loptu u praznu mrežu. Umirovljeni kolumbijski vratar, koji se reaktivirao ove godine, 1993. je godine proveo sedam mjeseci u zatvoru nakon što je bio povezan s otmicom i drogom u priči koja je uključivala narko šefove Pabla Escobara i Carlosa Molinu. Zbog toga nije smio nastupiti na Svjetskom nogometnom prvenstvu 1994. godine, a prije četiri godine bio je pozitivan na kokain. Najpoznatiji je ostao po nepotrebnom driblingu koji je njegovu reprezentaciju izbacio sa SP-a 1990. godine, kada mu je Kamerunac Roger Milla uzeo loptu i zabio gol, ali i povijesnoj paradi ("škorpion") na prijateljskoj utakmici protiv Engleza kojom je spriječio pogodak Jamiea Redknappa petama, bačen prema naprijed. Taj potez Channel 4 uvrstio je 2002. godine na 94. mjesto najboljih sportskih trenutaka svih vremena.