Komentari 50

Na hrvatski pogon Šahtar bolji od Dinama: Zabili Srna i Dudu

3

Darijo Srna je Šahtar doveo u vodstvo već u drugoj minuti majstorskim golom iz slobodnjaka. Eduardo je zabio udarcem iz prve nakon samo sedam minuta u igri

Nogometaši Šahtara na 'hrvatski pogon' pobijedili su u velikom derbiju ukrajinskog prvenstva kijevski Dinamo 3-1. Zabili su i Srna i Eduardo.

Šahtar nije mogao zamisliti bolji početak velikog derbija. Na svojoj Dornbass Areni poveli su već na 74 sekunde igre golom iz slobodnjaka hrvatskog reprezentativca Darija Srne.

Radost domaćih navijača trajala je samo šest minuta, a onda je lijepu akciju Dinama golom s 10-ak metara završio Younes Belhanda.

Darijo Srna u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena bio je vrlo blizu drugog gola, ali ovaj put je njegov udarac iz slobodnjaka zaustavila stativa.

Ono što nije uspio Srna u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, napravio je Eduardo da Silva u 52. minuti. Tyson je odličnu dugu loptu Srne glavom spustio na nogu Dudua koji udarcem iz prve pogađa za vodstvo Šahtara 2-1. Hrvatski napadač u igru je ušao na poluvremenu, a samo sedam minuta kasnije zabio je za vodstvo 'rudara'.

U 76. minuti Eduardo je bio vrlo blizu drugog gola, ali je njegov udarac s 15-ak metara prohujao pokraj stative.

Šahtar je pobjedu u velikom derbiju potvrdio golom iz brze kontre u 85. minuti. Strijelac je bio Alex Teixeira.

Niko Kranjčar, Ognjen Vukojević i Domagoj Vida nisu konkurirali za momčad Dinama.

Nakon četiri kola Šahtar ima maksimalni učinak i 12 bodova, dok Dinamo za velikim rivalom već sad zaostaje pet bodova i na petom je mjestu ljestvice.