Komentari 116

Nadal je pobijedio Đokovića nakon trilera od skoro pet sati!

7

Španjolac je u finalu Roland Garrosa nakon pobjede nad Đokovićem, bilo je 6-4, 3-6, 6-1, 6-7 i 9-7! Meč je trajao 4 sata i 37 minuta, a u finalu ga čeka David Ferrer

Rafael Nadal prvi je finalist Roland Garrosa! Nakon 4 sata i 37 minuta, te pet setova pobijedio je Novaka Đokovića s 6-4, 3-6, 6-1, 6-7 i 9-7! Kao što se i očekivalo, bio je to još jedan epski meč pun preokreta.

Ključ za prvi Nadalov set bio je break pri rezultatu 3-3. U 2. setu je Rafa vodio 3-2, ali se Đoković sjajnom serijom od četiri gema 'vratio' u meč. U idućem nije bilo previše neizvjesnosti, Nole je uzeo samo jedan gem. Već je u 4. setu Španjolac mogao riješiti pitanje pobjednika, imao je 4-3 s breakom, a onda i 6-5 i servis za meč. Srpski tenisač odveo je dvoboj u peti set, a tamo 'triler'. Novak je imao 4-2, a zatim i 4-3, ali je na servisu napravio nevjerojatnu pogrešku. Lagan volej na mreži je pogodio, ali je dirao mrežu prije nego je loptica drugi put pala na zemlju. Nadal mu je u tom gemu uzeo servis, a zatim na 8-7 dočekao priliku. Đoković je promašio cijeli teren pri lakom voleju i bilo je jasno da će izgubiti. Nije osvojio niti poen.

- Ovo je jako posebno za mene, pogotovo jer je Novak pravi prvak. Znao sam da će biti teško, bilo je i jako puno loših stvari, ali imao sam i sreće. U nedjelju će biti velika borba, tko god bude na drugoj strani, Ferrer ili Tsonga - rekao je Nadal nakon slavlja.

Bila je to njegova 20. pobjeda u 35 međusobnih ogleda s Đokovićem u karijeri. Ako osvoji Roland Garros, Rafa će ući u povijesne knjige. Bio bi mu to osmi naslov u Parizu, čime bi se izjednačio Decugisom po broju, ali ovaj ih je ipak osvajao u amaterskoj eri.