Komentari 4

Najskuplji igrač svijeta neće se plasirati na Euro?! 'Gledat će ga na televiziji, bio je nevidljiv...'

2

Haaland je najbolji napadač u kaznenom prostoru na svijetu, ali njegova igra pati kada njegova momčad nema loptu, a Španjolska ju nije dala od prve minute, komentirala je Marca nakon utakmice Španjolske i Norveške

Španjolska je u nedjelju pobijedila Norvešku 1-0, a jedini gol na utakmici zabio je Gavi u 49. minuti. Španjolci su tom pobjedom osigurali plasman na Euro, kao i Škotska, dok je Norveška ostala bez šansi za direktan plasman u Njemačku.

Euro 2024 Qualifier - Group A - Norway v Spain

Norvežani imaju 10 osvojenih bodova u sedam utakmica, dok Španjolska i Škotska imaju 15 bodova u šest odigranih utakmica. To znači da Norveška u Njemačku može samo kroz dodatne kvalifikacije, ali i tu ovisi o rezultatima drugih reprezentacija.

Svjetski mediji bruje o porazu Hrvatske: 'Crveni alarm za Luku Modrića, Hrvati su bili favoriti'

Erling Haaland među favoritima je za osvajanje Zlatne lopte, prvi je strijelac u 2023. godini i nezaustavljiva je sila u sastavu Manchester Cityja, najskuplji nogometaš svijeta prema Transfermarktu (180 milijuna eura) ali protiv Španjolske nije imao sjajan učinak.

Haaland protiv Španjolske

Haaland je u presudnoj utakmici protiv Španjolske imao tek 17 dodira u 90 minuta. Bio je potpuno nemoćan protiv stopera Aymerica Laportea i Robina Le Normanda, osvojio je tek jedan od osam duela, a njegova mapa kretanja pokazuje kako je, izvan kaznenog prostora, praktički bio nevidljiv.

VIDEO Iskoristili poraz Hrvatske pa proslavili plasman na Euro. Pogledajte veliko slavlje Turaka
VIDEO Iskoristili poraz Hrvatske pa  proslavili plasman na Euro. Pogledajte veliko slavlje Turaka

POGLEDAJTE VIDEO: TKO JE KRIV ZA DVA PORAZA REPREZENTACIJE?

Isto je istaknula i Marca.

- Norvežanin je imao samo jedan udarac prema okviru gola na utakmici. Laporte i Le Normand uhvatili su ga nespremnog, Haaland je jedva imao dodire s loptom tijekom utakmice. Haaland je najbolji napadač u kaznenom prostoru na svijetu, ali njegova igra pati kada njegova momčad nema loptu, a Španjolska ju nije dala od prve minute. Najgore od svega je što se Haaland nije pojavio u utakmici u kojoj je ulog bio odlazak na Europsko prvenstvo. Osim ako se dogodi čudo, pratit će ga opet preko televizije.

Norveška televizija NRK Haalandu je dala ocjenu 5 uz komentar da je na utakmici bio izoliran i nevidljiv.

- Najveća norveška zvijezda nije imala učinka. Bio je izoliran i nevidljiv nakon poluvremena. Naporno je radio i pokazao je želju - stoji uz njegovu ocjenu.

Poznate su još tri reprezentacije koje su osigurale plasman na EP

Haaland i kapetan Arsenala Martin Odeegard još uvijek čekaju prvo veliko natjecanje u dresu Norveške, a čini se kako bi mogli ostati praznih ruku i u kvalifikacijama za Euro.