Komentari 2

Najveći derbi u Nizozemskoj završio tri dana nakon početka utakmice. Ajax teško poražen

Josip Šutalo nakon četiri utakmice još uvijek čeka na prvu pobjedu s nizozemskim velikanom, koji je primio gol u nastavku derbija s Feyenoordom nakon što je susret prekinut u nedjelju zbog nereda

Nizozemski prvak Feyenoord je u srijedu u nastavljenoj utakmici nizozemskog prvenstva, odigranoj bez gledatelja,  pobijedio Ajax sa 4-0.  Dva su kluba u tako tri dana  nakon početka utakmice konačno završila susret.

POGLEDAJTE VIDEO: Neredi koji su prekinuli najveći nizozemski derbi

Utakmica Ajaxa i Feyenoorda 00:49

Podsjetimo, sukob je prekinuo utakmicu u nedjelju nakon što su huligani bacili baklje na teren, a policija je upotrijebila suzavac kako bi rastjerala izgrednike izvan stadiona.

De Telegraaf: Šutalo i Sosa bi se trebali sramiti. Ovo je kolaps

Feyenoordov napadač Santiago Gimenez dodao je još jedan pogodak za svoj hat-trick dok su dva kluba igrala preostalih 34 minute pred praznim tribinama na Johan Cruyff Areni u Amsterdamu. Ajax je gubio 3-0 u drugom poluvremenu kada je utakmica prekinuta u 56. minuti.

VIDEO Huligani Ajaxa bocama i kamenjem gađali policiju. Htjeli su provaliti u prostorije kluba
Ajax istražuje transfer Borne Sose. Sumnja u sukob interesa

Gimenezu su trebale samo tri minute nakon što je igra nastavljena da postigne gol i povisi na 4-0.

Bio je to tek drugi put da je Feyenoord zabio četiri gola u gostima protiv Ajaxa čime se popeo do trećeg mjesta na ljestvici. Ajax, koji je imao loš početak sezone sa samo jednom pobjedom, nalazi se na 14. mjestu. Prošlu su sezonu završili na trećem mjestu i nisu se uspjeli kvalificirati u Ligu prvaka prvi put u 13 sezona.