Komentari 96

Nakon debakla Rijeka se može u miru preseliti na Rujevicu...

4

Riječani su mislili odgoditi radove na Kantridi zbog Europske lige. Nakon 0-3 protiv škotskog Aberdeena o tome više ne moraju brinuti jer teško će u treće pretkolo

Imali su 12 europskih utakmica u nizu bez poraza na Kantridi, na njoj se nisu osladili ni velikani poput Seville i Lyona, ali zato je skromni Aberdeen u 90 minuta srušio mit o riječkoj nepobjedivosti.

U najlošijoj predstavi otkako ju je prije dvije godine preuzeo Matjaž Kek Rijeka se pošteno osramotila i praktički izgubila šansu za treći uzastopni plasman u skupinu Europske lige već u drugom pretkolu. Aberdeen je imao četiri udarca prema Vargiću, zabio je triput.

Domaćini su odlično krenuli, napadali, ali nisu bili u stanju zabiti. I onda ih je iz prve prilike presjekao gol Considinea nakon kornera. Nekoliko minuta kasnije i Pawlett je zabio glavom, ali iz zaleđa. Na početku drugog poluvremena sve je bilo čisto, isti igrač iskupio se istim dijelom tijela i udvostručio prednost Škota, a u 75. minuti McLean je iz voleja postavio konačnih, šokantnih 0-3.

- Mogu se sad u miru preseliti na Rujevicu, više neće moći okupiti više od 5000 navijača - čuli su se posprdni komentari na Kantridi.

Zaista, u Rijeci su razmišljali o odgađanju radova na Kantridi dok je klub u Europskoj ligi jer stadion trening-kampa u Rujevici može primiti tek oko 5000 ljudi. A nakon ove blamaže treba mu svjetsko čudo u rangu Kineskog zida samo da bi ušao u treće pretkolo, dok plasman u skupinu djeluje nedostižno. Svjesni su toga i navijači, koji su Aberdeen ispratili pljeskom, a Keka i njegovu momčad glasnim zvižducima.

Još u sezoni 1979/80 Juventus sa sedmoricom budućih svjetskih prvaka u sastavu nije pobijedio u Rijeci, bilo je 0-0. Veliki Real Madrid 1984. pao je 3-1. A Aberdeen, u kojem se neki još nisu otrijeznili od 1983. kad ih je sir Alex Ferguson odveo do naslova u Kupu pobjednika kupova, razbio ju je 3-0. Navijači Aberdeena posvuda nose transparent s tim pokalom. Sad će imati još jednu lijepu europsku uspomenu...