Komentari 6

Napoli ostao bez pobjede u 91. minuti, Roma lako s Palermom

3

Nogometaši Napolija propustili su veliku priliku u 11. kolu talijanskog prvenstva sustići vodeći Juventus odigravši tek 1-1 na svom Sao Paolu protiv Torina

Napoli je u 11. kolu Serie A na svom terenu odigrao samo 1-1 protiv Torina. Vodio je Napoli sedmim ovosezonskim golom Edinsona Cavanija još od 6. minute, da bi primio gol u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon velike pogreške obrane. Naime, izjednačujući gol ide na dušu "džokera" s klupe, braniča Salvatorea Aronice koji je traljavo vraćao loptu svom vrataru, istu je presjekao Gianluca Sansone, zaobišao vratara i zatresao mrežu.

I Sansone je poput Aronice bio "džoker" s klupe koji je ušao u 70. minuti, a postignuti mu je gol bio prvi ovosezonski.

Catania je kod kuće slavila protiv Lazija s čak 4-0 i ostvarila četvrtu ovosezonsku pobjedu, dok je Fiorentina sa 4-1 bila bolja od Cagliarija.

Dva je gola za Cataniju zabio Alejandro Gomez, a bilo mu je to prvi puta da je u Seriji A zabio dva gola u 90 minuta nakon 81 susreta. Fiorentina je do pete pobjede u šestoj utakmici na svom Artemio Franchiju stigla golovima Gonzala, Stevana Jovetića, Luce Tonija i Juana Cuadrada.

Toniju je postignuti gol bio treći ovosezonski i 50. u 75. nastupu za Fiorentinu u Seriji A. Kolumbijcu Cuadradu postignuti je gol bio ovosezonski prvijenac.

Jedinu gostujuću pobjedu nedjeljnog dijela programa ostvarila je Atalanta koja je slavila 2-1 kod Sampdorije. Atalanti je ostvarena pobjeda peta ovosezonska, a do nje je došla golom Giuseppea De Luce iz 76. minute. Sampdoria je s druge strane pretrpjela šesti uzastopni ligaški poraz, što joj se nije dogodilo od ožujka 2006. godine.

Roma lako protiv Palerma

U posljednjoj utakmici 11. kola Roma je na Olimpicu savladala Palermo 4-1 i skočila na šesto mjesto na ljestvici.

Po dva gola su "giallorossi" zabili u svakom poluvremenu. Među strijelce su se za rimski sastav upisali Francesco Totti, Pablo Osvaldo, Erik Lamela i Mattia Destro. Ovaj potonji je nakon postignutog gola u 79. minuti zaslužio crveni karton, samo šest minuta nakon što je ušao u igru umjesto Tottija.

Prvi je žuti karton Destro zaslužio zbog prekršaja u 77. minuti, a drugi je karton dobio nakon postignutog gola zbog skidanja dresa prilikom proslave. U trenucima s igračem manje Palermo je uspio ublažiti poraz golom Josipa Iličića. Za poraženi sastav hrvatski napadač Igor Budan nije ulazio u igru.

Legendarnom kapetanu Rome Tottiju je postignuti gol bio 219. ukupno u Seriji A (četvrti ove sezone) i deveti protiv Palerma, a zabio ga je glavom iz neposredne blizine. Najbolji Romin ovosezonski strijelac u Seriji A je 20-godišnji Argentinac Lamela sa sedam golova.

Serie A, 11. kolo:

• Bologna - Udinese 1-1 (Diamanti 46 / Di Natale 73)
  • Catania - Lazio 4-0 (Gomez 9, 29, Lodi 25-11m, Barrientos 69)
  • Fiorentina - Cagliari 4-1 (Rodriguez 14, Jovetić 50, Toni 54, Cuadrado 84 / Casarini 43)
  • Napoli - Torino 1-1 (Cavani 6 / Sansone 90+1)
  • Sampdoria - Atalanta 1-2 (Maresca 53 / Bonaventura 2, Luca 76)
  • Siena - Genoa 1-0 (Paci 55)
  • Pescara - Parma 2-0 (Abbruscato 48, Weiss 90+3)
  • Roma - Palermo 4-1 ((Totti 11, Osvaldo 31, Lamela 69, Destro 79/ Ilicic 84)