Komentari 23

Napoli uzeo Juveu dvostruku krunu, oprostio se Del Piero

3

Napoli je osvojio talijanski kup pobjedom protiv Juventusa 2-0 na Olimpicu. Time su 'staroj dami' oteli dvostruku krunu, a sebi priskrbili prvu titulu nakon davne 1990.

Nogometaši Juventusa nisu osvojili dvostruku krunu. U finalu Talijanskog kupa na rimskom Olimpicu bolji su bili prvotimci Napolija pobijedivši 2-0.

Edinson Cavani doveo je Napolitance u vodstvo iz 11-erca u 63. minuti. Isti je u sudaru s Juventusovim vratarom Storarijem, upravo nakon Cavanijeva proigravanja glavom, iznudio Argentinac Ezequiel Lavezzi.

Dvadeset je minuta kasnije nakon munjevitog kontranapada i asistencije Gorana Pandeva konačan rezultat postavio slovački reprezentativac Marek Hamšik.

Napoli je tako pobjedom u kupu uspio spasiti sezonu. Prvi je to trofej kluba s juga Italije još od Maradoninih vremena. Zadnji su put Napolitanci osvojili Superkup 1990. godine pobijedivši u njemu upravo Juventus 5-1. Posljednji su put Coppa Italiju osvojili 1987. godine. Ovo im je ukupno četvrti naslov u tom natjecanju.

Posljednju je utakmicu za Juventus odigrao Alessandro Del Piero. Počeo je utakmicu i igrao do 67. minute. Od torinskog se kluba, aktualnog prvaka, oprašta nakon 19 godina.