NBA: Detroit dobio osmu u nizu, ozljeda Duranta

1

Detroit Pistonsi produžili su niz pobjeda na osam utakmica, noćas su u gostima svladali Indiana Pacerse 98-92. Pistonsi su drugi na Istoku

Nakon Portlanda, koji je na 12 pobjeda zaredom, momčad s najviše pobjeda u nizu su Detroit Pistonsi, koji su drugi put u dva dana slavili u Indiani. Ovaj put bilo je 98-92. Richard Hamilton zabio je 24 poena, od čega 10 u zadnjoj četvrtini.
Boston Celticsi teškom su mukom dobili 25. od 28 utakmica. Kod Utah Jazza, koji je nešto ranije poslao Gordana Giričeka u Philadelphiju, Celticsi su slavili 104-98. Samo 43 sekunde do kraja bilo je izjednačeno, no vodeća momčad NBA lige zabila je zadnjih šest poena. Paul Pierce u prvom poluvremenu bio je bez koša, da bi završio kao prvi strijelac utakmice s 24 poena.
Seattle Sonicsi svladali su Minnesotu 109-90 unatoč ozljedi svog najboljeg igrača, Kevina Duranta, koji je krajem prve četvrtine istegnuo prst i više se nije vraćao u igru. U njegovu odsustvu najefikasniji su bili Green i Szczerbiak s po 18 poena.