NBA liga: Napokon pobjeda Ukićevih Toronto Raptorsa

5

Nakon niza od pet poraza (New Orleans, New Jersey, Dallas, Oklahoma i San Antonio), košarkaši Toronta su napokon nekoga pobijedili

U Los Angelesu su bili bolji od Clippersa 97-75 makar su imali prilično sreće na putu do tek desete pobjede u sezoni. U posljednje vrijeme je Toronto gubio na sličan način. Nakon odličnog prvog dijela uslijedilo bi veliko poniranje u nastavku i suparnici su im lako nadoknađivali zaostatak i pobjeđivali. Slična situacija se počela događati u Los Angelesu jer su Clippersi serijom 18-5 u trećoj četvrtini došli na mali zaostatak od 66-60. U tom razdoblju je uvjerljivo najbolji igrač Clippersa bio Zach Randolph s devet poena i sreća za Toronto što se najbolji igrač Clippersa ovih tjedana u tom trenutku ozlijedio. Zbog ozljede lijevog koljena napustio je parket, a u posljednjoj četvrtini se na drugoj strani razmahao Chris Bosh, koji je postigao u tih 12 minuta 18 od ukupno 31 poena. Roko Leni Ukić igra sve manje, a što je još lošije, "back-up" Calderonu je kod trenera Triana postao Solomon (protiv Clippersa igrao 13 minuta). Ukić je za samo tri minute na parketu promašio tricu i jedanput asistirao. Denver je pobjedom protiv Portlanda 97-89 prekinuo niz od tri poraza makar je igrao bez prvog strijelca Carmela Anthonyja (zbog ozljede lakta će pauzirati i u utorak navečer). LA Lakersi su prekinuli niz od dva poraza pobjedom kod Memphisa 105-96. Samo 3:20 minute do kraja Memphis je imao vodstvo 93-88, no Lakersi su do kraja, na krilima Bryanta (36 poena, šut 14-23) napravili seriju 17-3. Bio je to i bratski dvoboj Paua i Marca Gasola. Bolji je bio iskusni Pau sa 15 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je Marc ubacio 8 poena uz sedam skokova i pet izgubljenih lopti.

NBA LIGA:
LA CLIPPERS - TORONTO 75-97 (Randolph 19p, 8s / Bosh 31p, 7s, O'Neal 23p, 9s)
MEMPHIS - LA LAKERS 96-105 (Gay 23p, 7s / Bryant 36p, 4s, 3a, Gasol 15p, 7s, 6a)
ORLANDO - GOLDEN STATE  113-81 (Nelson 22p, 5s, 7a, Turkoglu 12p, 5s, 7a / Crawford 18p, 3s)
NEW JERSEY - HOUSTON 91-114 (Dooling 17p, 5a / Yao Ming 24p, 16s, 4b, Brooks 22p, 6a)
SAN ANTONIO - SACRAMENTO 101-85 (Parker 18p, 3s, 6a / Salmons 22p)
DENVER - PORTLAND 97-89 (Billups 19p, 10a, Hilario 19p, 11s / Aldridge 20p, 4s)