NBA liga: Nowitzki 44 koša za slavlje Dallasa

1

Njemački je košarkaš ubacio 44 koša, od čega 14 u produžetku, njima je dodao devet skokova, te je naravno na kraju ponio epitet igrača utakmice

Dallas Mavericksi ostvarili su 30. pobjedu sezone u 50 odigranih utakmica, na domaćem parketu protiv Chicaga 115-114 u produžetku, predvođeni Dirkom Nowitzkim.
Njemački je košarkaš ubacio 44 koša, od čega 14 u produžetku, njima je dodao devet skokova, te je naravno na kraju ponio epitet igrača utakmice. Nowitzkom je to drugi najbolji učinak ove sezone (najbolji je bio 13. prosinca kada je Oklahomi zabio 46), te je odveo svoju momčad do pete pobjede u zadnjih šest utakmica.
Kod gostiju je najefikasniji bio Ben Gordon s 28 koševa, a Tyrus Thomas zabio je 23 koša uz 12 skokova. Toronto Raptorsi poraženi su na gostovanju kod Memphis Grizzlisesa 78-70. U tvrdoj utakmici s malim brojem koševa najefikasniji kod domaćina bili su O.J. Mayo i Hakim Warrick sa 16 koševa. Raptores je predvodio Jose Calderon s 18 koševa, a hrvatski košarkaš Roko-Leni Ukić je za skoro 16 minuta na parketu zabio dva koša (šut za dva 1/4), te njima pridodao tri skoka i jednu asistenciju. Raptorsima je poraz od Grizzliesa 34. od ukupno 53 odigrane utakmice. New Jeresey Netsi pobijedili su Denver Nuggetse na domaćem parketu s čak 44 koša razlike, rezultatom 114-70.

Philadelphia – Miami 94-84 (Miller 15k / Wade 21 k, 7a) Atlanta – LA Clippers 97-121 (Williams 17k, Smith 16k, 15s / Thornton 31k, 7s) New Jeresey – Denver 114-70 (Harris 28k / Anthony 15k) Memphis – Toronto 78-70 (Warrick 16k, Mayo 16k / Calderon 18k) Houston – Minnesota 107-90 (Ming 30k / Jefferson 36k, 22s) Dallas – Chicago 115-114 – produžetak (Nowitzki 44k, 9s / Gordon 28k) Milwaukee – Detroit 121-126 – produžetak (Sessions 44k, 12a / Hamilton 38k, Iverson 27k, 9a)