NBA: San Antonio kuca na vrata velikog finala

3

Manu Ginobilli odveo je Spurse do povijesne prve play-off pobjede u Salt Lake Cityju. Gosti su slavili 91-79 i u finalu Zapada poveli 3-1

Po prvi put u povijesti NBA doigravanja San Antonio Spursi uspjeli su pobijediti Utah Jazz u Salt Lake Cityju. Do sinoćnje utakmice omjer Teksašana na gostovanju kod "Jazzera" u doigravanju iznosio je neslavnih devet poraza i nula pobjeda. Momčad Gregga Popovicha na koncu je slavila 91-79 i uz ukupnih 3-1 samo ih još jedna pobjeda dijeli od plasmana u veliko finale NBA lige. Čovjek koji je srušio neugodnu tradiciju za Spurse bio je Manu Ginobilli. Argentinac je zabio 22 poena, od čega 15 u zadnjoj četvrtini, a čak 11 s linije za slobodna bacanja. Svojim nepredvidivim potezima Ginobilli je potpuno izludio domaću publiku, ali i trenera Jazza. Jerry Sloan nije bio prezadovoljan sudačkim kriterijem i brojnim prekršajima dosuđenim u korist argentinskoga košarkaša, te je zbog dvije tehničke pogreške kraj utakmice dočekao u svlačionici. - Ponosan sam kako smo odigrali zadnju četvrtinu jer prije toga stvari nisu izgledale najbolje za nas - zadovoljan je bio igrač utakmice Ginobilli. Osim Argentinca još četvorica "spursa" ubilježila su dvoznamenkasti broj poena, a najviše Tim Duncan (19) i Tony Parker (17). S druge strane, u napadu Jazza usamljeni su bili Daron Williams sa 27 koševa i deset asistencija te Carlos Boozer sa 18 koševa i devet skokova. Gordan Giriček na parketu je proveo deset minuta i pritom ubacio četiri koša. - Znam da će nas mnogi nakon ovog poraza otpisati, ali nakon četiri međusobne utakmice dobro smo ih upoznali i možemo dobiti jednu u San Antoniju, a onda ćemo vidjeti dalje - izjavio je Boozer. No teško je vjerovati u takav rasplet s obzirom da Utah u San Antoniju nije slavila 18 utakmica u nizu. Posljednja pobjeda datira još iz 1999. godine...