Komentari 5

Nemogući preokreti Engleza: Chelsea kao 'redsi' i United

1

POVRATAK IZ 'MRTVIH' Liverpool je u finalu LP-a 2005. nadoknadio Milanovih 3-0 i slavio nakon penala, a 'crveni vragovi' svladali su Bayern 2-1 golovima u 90. minuti

Da im reprezentacija igra kao klubovi, Englezi bi imali puno više od jednog naslova svjetskog prvaka.

Liverpool, Manchester United, a sad i Chelsea u ključnim su utakmicama otkad se igra Liga prvaka preokretali nemoguće.  Preokret na Camp Nou jedna je od najvećih i sasvim sigurno najspektakularnija utakmica u povijesti Chelsea. Navijači kluba koji nikad nije osvojio Ligu prvaka - kao, uostalom, ni drugi londonski klubovi - sad imaju utakmicu kakvu pamte Liverpoolovi navijači (finale Lige prvaka 2005.) i oni Manchester Uniteda (finale 1999.).

I Chelsea i United svoje su nevjerojatne preokrete ostvarili na istom travnjaku. Solskjaer i Sheringham u dvije minute sučeve nadoknade uništili su Bayern 1999. baš na Barceloninom stadionu.

Dva gola s igračem manje

Ramires i Torres ‘poništili’ su golove Busquetsa i Inieste, ‘okrenuli’ su vodstvo Barce na Camp Nou i odveli Chelsea u drugi finale Lige prvaka...

Kad igra Liverpool, i 3-0 je premalo

U jednom od najspektakularnijih finala ikad Liverpool je 2005. gubio 3-0 na poluvremenu i dobio Milan na penale. Junak je bio golman Dudek.

Solskjaer i Sheringham sve preokrenuli

United je Ligu prvaka 1999. čekao 31 godinu. Gubili su od Bayerna 1-0 do sučeve nadoknade, a onda su ušli Solskjaer i Sheringham. Ostalo znate.