Komentari 16

Neviđena farsa u Svjetskom kupu! Tek su 23 minute nakon utrke odlučili tko je pobijedio

4

Samuel Kolega je s 11. mjestom u kalifornijskom skijalištu izborio finale Svjetskog kupa u slalomu. Zubčić je završio utrku na 20. mjestu i neće nastupati na finalu u Andori u slalomu, ali ga očekujemo u veleslalomu

Grčki skijaš AJ Ginnis, koji niže senzacionalne rezultate u posljednje vrijeme, završio je prvi u slalomu u kalifornijskom skijalištu Palisades Tahoe. Međutim, Ginnis je diskvalificiran nakon vožnje zato što je prešao preko crvenih vratiju.

FIS Alpine Ski World Cup - Men's Slalom

Skoro pola sata čekala se odluka iz FIS-a. Ginnis je skijom prešao preko crvenih vratiju, što rezultira automatskom diskvalifikacijom.

Međutim, zbog obilnog snijega bilo je teško procijeniti situaciju na ponovljenim snimkama, pa se tako više od deset puta ponovno gledalo istu snimku dok je Ginnis nervozno čekao odluku u ciljnoj ravnini.

Pobjeda je tako pala u ruke Norvežanina Alexandera Steena Olsena, koji je bio 12. nakon prve vožnje. Drugi je završio njegov sunarodnjak Timon Haugan (+0.05), a postolje je upotpunio Albert Popov (+0.24) iz Bugarske.

FIS Alpine Ski World Cup - Men's Giant Slalom

Hrvatska reprezentacija imala je tri skijaša u drugoj vožnji, Samuel Kolega i Filip Zubčić popravili su svoje plasmane u odnosu na prvu vožnju, dok je Istok Rodeš bio nešto slabiji u drugom laufu.

Kolega je završio na 11. mjestu s 0.61 sekundi zaostatka za pobjednikom. Razlike između skijaša bile su male i Hrvat je lako mogao popraviti najbolji plasman u karijeri, koji je ostvario prije nekoliko tjedana, kada je bio deveti u Chamonixu.

Ipak, Kolega može biti zadovoljan. S 11. vremenom slaloma u SAD-u napredovao je na diobu 24. mjesta u poretku slalomaša sa Stefanom Grossom. Time je Kolega taman osigurao plasman na finale Svjetskog kupa u konkurenciji slalomaša koje će se održati od 15. do 19. ožujka u Andori.

Nažalost, Zubčić je 27. u poretku slalomaša i nije izborio finale sezone u slalomu, ali svakako ćemo ga gledati u veleslalomu. Najbolji hrvatski skijaš završio je na 20. mjestu s 1.20 sekundi zaostatka.

Rodeš je bio 14. u prvoj vožnji, ali imao je izazovnu drugu vožnju u kojoj je pojačao snijeg, ali svejedno je osvojio solidne bodove i završio na 22. mjestu.

POGLEDAJTE VIDEO: FNC PRVI PUT IZVAN HRVATSKE