Komentari 49

Neviđena dominacija: Hrvatice osvojile zlato i ušle u povijest

10

BEZ IZGUBLJENOG POENA Hrvatice su osvojile ekipno zlato pobjedom u finalu EP-a u karateu protiv Rusije 2-0. Na turniru u 9 borbi nisu izgubile niti jedan poen

Dominacija. Jedino tako može se nazvati ono što su napravile hrvatske karatašice na 50. Europskom prvenstvu u Istanbulu. Hrvatska ženska karate reprezentacija osvojila je ekipno zlato neviđenim podvigom u novijoj povijesti ovog sporta.

Youtube

Hrvatska je u finalu EP-a slavila protiv Rusije 2-0. Azra Saleš pobijedila je Ivanu Zajcevu 6-0, a Ivona Tubić bila je bolja od europske prvakinje u pojedinačnoj konkurenciji, Inge Šerozije 2-0. I to je bilo to. Nije bilo potrebe za trećom borbom. Hrvatice u sastavu Azra Saleš, Ivona Tubić, Ana Lenard i Ana-Marija Bujas-Čelan osvojile su zlato bez i jednog izgubljenog poena. Padale su redom Engleska (2-0), Makedonija (2-0), Turska u polufinalu (1-0) i Rusija za kraj. U ekipnom sportu, gdje su najbolje od najboljih, to je podvig za pamćenje. Evo kako je to izgledalo u Istanbulu. Borbe naših predstavnica pogledajte u videu od 1:13:54.

A kad se sjetimo da je Hrvatskoj zbog financija odlazak na EP bio pod znakom pitanja... Hrvatski karate savez čekao je da mu Hrvatski olimpijski odbor refundira sredstva kako bi mogao sportaše poslati na EP, u posljednji tren to je napravljeno.

Youtube

Kataši brončani

Muška karate reprezentacija osvojila je broncu u katama. Reprezentacija u sastavu Ivan Ermenc, Franjo Maškarin i Damjan Padovan bila je bolja od Rusije 5-0. Osvojili su dečki našu petu medalju na Europskom prvenstvu. Ženska reprezentacija u katama nije uspjela u borbi za broncu. Od njih su bolje bile reprezentativke Italije 5-0.

Maša europska prvakinja

Maša Martinović dan ranije postala je europska prvakinja u kategoriji iznad 68 kilograma, Ana Lenard osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 61 kilograma.

Youtube

Danil Domdjoni osvojio je brončanu medalju u dramatičnoj borbi protiv Mađara Yvesa Martiala Tadissija bodom tri sekunde prije kraja.