NHL doigravanje: Boston i Detroit poveli s 1-0

1

Aktualni osvajači Stanley Cupa hokejaši Detroita pobijedili su Anaheim 3-2, golom Lidstroma 49 sekundi prije kraja , Boston je lako dobio Carolinu

Švedski 39-godišnji veteran Nicklas Lidström najzaslužniji je za uvodnu pobjedu (3-2) Detroit Red Wingsa nad Anaheim Mighty Ducksima u prvom dvoboju drugog kruga NHL doigravanja.
Hokejaši Red Wingsa pred svojim su navijačima slavili pogotkom svog švedskog kapetana 49.1 sekundu prije kraja utakmice. Bio je to drugi gol na utakmici 39-godišnjeg braniča. Doveo je aktualne prvake u vodstvo (2-1) u drugoj trećini nakon što je u prvoj asistirao sunarodnjaku Johanu Franzenu za izjednačujući (1-1) gol. Za goste, koji su kao osvajači Stanleyjeva pokala prethodili Detroitu 2007. godine, golove su postigli Corey Perry i Lidströmov finski vršnjak Teemu Selanne. Najbolja momčad osnovnog dijela sezone na Istoku, Boston Bruinsi, poveli su također 1-0 u seriji pobijedivši u prvome dvoboju polufinala Carolina Hurricanese 4-1. Peta je to pobjeda Bruinsa u njihovu petome ovosezonskom okršaju. U igri su Hurricanesi stajali bolje no što to pokazuje konačan rezultat. Imali su više udaraca na gol (27-24), a 1-1 rezultat držali su do 28. minute utakmice. Tada je na scenu stupio najbolji igrač domaćih Marc Savard, koji je postigao dva gola.
Odlični češki centar David Krejči i Michael Ryder zabili su preostala dva gola za pobjednike.