Komentari 3

Nice prekinula veliki niz Tudora

4

U posljednjem susretu 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Nice je na stadionu Velodrome pobijedila Marseille sa 3-1 nanijevši momčadi Igora Tudora prvi poraz u zadnjih deset kola.

Posljednji ligaški poraz OM je doživio koncem listopada prošle godine od Lensa, a potom je nanizao sedam pobjeda i dva remija probivši se do drugog mjesta na ljestvici.

Igor Tudor u Marseilleu VIDEO

Marseille je i protiv Nice bio favorit, no ovoga puta susjedi su uzvratili za 3-0 pobjedu Marseillea na stadionu Allianz Riviera u 4. kolu ove sezone.

Gosti su šokirali Tudorovu momčad s dva gola u prvom poluvremenu u razmaku od svega šest minuta. U 38. minuti je Sofiane Diop zabio za 1-0, da bi u 44. minuti Gaetan Laborde povisio na 2-0. Posljednji put Nice je u prvom poluvremenu postigla dva gola protiv OM-a davne 1951. godine.

Ligue 1 - Olympique de Marseille v OGC Nice

Tudor je na poluvremenu napravio dvije zamjene, iz igre su izašli Dimitri Payet i Vitinha, a ušli su Alexis Sanchez i Ruslan Malinovski. I upravo je ukrajinski veznjak smanjio u 60. minuti lijepim golom na asistenciju Jonathana Claussa.

U nastavku susreta Marseille je imao dvije sjajne prilike za izjednačenje, no obje je uprskao Sanchez. Kazna je stigla u 85. minuti kada je Bilal Brahimi sjajnim golom razriješio dvojbe oko pitanja pobjednika.

U ranije odigranom susretu Brest i Lens su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 54. minuti golom Christophea Herellea, a izjednačio je Jonathan Gradit sedam minuta prije kraja susreta.

Kikseve Marseille i Lensa iskoristio je Monaco koji je u prvoj utakmici nedjeljnog programa slavio sa 2-0 na gostovanju kod Clermonta.

Već u 3. minuti vodeći pogodak za goste postigao je čileanski branič Guillermo Maripan, a u 13. minuti je švicarski reprezentativac Breel Embolo pogodio za 2-0.

Svojom 13. pobjedom u sezoni Monaco je došao do 44 boda, čime se momčad iz Kneževine približila na dva boda zaostatka Lensu i OM-u.

U vodstvu je PSG sa 54 boda, Marseille i Lens imaju po 46 bodova, dok je Monaco četvrti sa 44 boda.