Komentari 4

Nikica zaslužio uspjeh: Do 19 golova već prije Božića

3

Bivši nogometaš Hajduka Nikica Jelavić igra ove sezone u sjajnoj formi. U sva četiri natjecanja je već zabijao, Celticu čak dvaput u osam minuta

Rapid je u Beču nakon 19 minuta imao 3-0, igrači Celtica u su se čudu pogledavali. Ni jednima ni drugima nije bilo važno, nisu mogli dalje iz skupine C Europske lige, no Austrijanci su imali čovjeka prevage. Nikica Jelavić radio je obrani Celtica što je htio, potpuno ih je 'razbijao'. Zabio je već iz prvog napada, šutem sa 20-ak metara matirao je nemoćnog Boruca, a sedam minuta kasnije iz blizine je povećao prednost Rapida. Sjajnu igru okrunio je lijepim prodorom i asistencijom Salihiju u 19. minuti.
- Nakon silnih ozljeda koje su obilježile njegovu karijeru, Nikica zaslužuje sve lijepo što mu se događa - rekao je nedavno Nikičin kum i prijatelj Tomislav Bušić.
I doista, Nikica je, nakon odlaska iz Hajduka i sezone provedene u Waregemu, eksplodirao dolaskom u Beč. U 33 utakmice, koliko je odigrao ove sezone, Nikica je zabio 19 golova i upisao sedam asistencija. I, što je još važnije, zabijao je na sva četiri fronta. Osam komada u prvenstvu, devet u Europi, po jedan u Kupu i u dresu reprezentacije... Nije ni čudno da su za njegove usluge zainteresirani mnogi europski klubovi, a najkonkretniji je dosada bio HSV. Nijemci su Rapidu za Jelavića ponudili tri milijuna eura.