'Nismo se mogli oduprijeti, HSV je zapeo za Petrića'

1

Jürgen Klopp, novi trener dortmundske Borussije, neće moći računati na hrvatskog napadača, koji će ovih dana potpisati ugovor za Hamburg SV

Bio sam izuzetno zadovoljan Mladenom Petrićem, čak je i naš odnos bio korektan u ovom kratkom razdoblju. No naša nesreća je ta što je HSV stvarno zapeo za njega i nismo se mogli tome oduprijeti, to je naša realnost, rekao je trener Borussije Jürgen Klopp nakon što je potvrđeno da će hrvatski reprezentativac već ovih dana postati suigrač Ivice Olića u Hamburgu.
HSV se želio riješiti Mohameda Zidana i našli su idealnu opciju kako to učiniti. Poslali su Egipćanina u Dortmund, a svoju momčad pojačali su napadačem kojeg su silno željeli. Nije bio problem ni platiti razliku u vrijednosti napadača. Još nema službene informacije, no njemački mediji nagađaju da je riječ o vrlo lijepoj cifri, navodno čak 4,5 milijuna eura.
- Ostali smo bez Petrića, ali čini mi se da smo u cijeloj priči napravili još i dobar posao. Za njega smo dobili odličnog napadača, a još smo i zaradili nešto - ocijenio je Klopp.
No lako je moguće da plavokosi stručnjak nije previše žalostan što više neće imati Petrića na raspolaganju. Naime, još dok je bio trener Mainza odlično je upoznao Zidana i oduševio se njegovim mogućnostima. Nije isključeno da je ideja o dovođenju Egipćanina u zamjenu za Petrića njegova ideja, koju je HSV objeručke prihvatio i, nekako se čini, puno bolje prošao.