Komentari 9

Nova katastrofa za Ajax! Šutalo i ekipa ispali od četvrtoligaša

Veliko iznenađenje dogodilo se u drugom kolu nizozemskog nogometnog kupa, četvrtoligaš Hercules na domaćem terenu je svladao ugledni Ajax 3-2.

Nastavljena je time turobna sezona Ajaxa koji je u posljednje vrijeme popravio situaciju u prvenstvu te je trenutačno na petom mjestu ljestvice, ali je novi težak udarac dobio u Kupu.

Šutalo ušutkao kritičare! 'Vođa obrane, zato ga je Ajax doveo!'

Zvijezda velike pobjede kluba iz četvrtog ranga bio je Tim Pieters koji je postigao uvodna dva pogotka za domaćina. U 16. minuti je načeo suparnika iz Amsterdama, dok je u 66. odlično potegnuo s vrha šesnaesterca i na opće oduševljenje navijača pogodio za 2-0.

Ajax se uspio vratiti na 2-2 s dva brza pogotka u završnici, strijelci su bili Brobbey u 83. i Akpom u 89. minuti i kada se očekivao treći pogodak gostiju ili odlazak u produžetke uslijedila je nova senzacija. Grotenbreg se u 93. minuti dobro snašao pred vratima Ajaxa i zabio za veliku pobjedu Herculesa.

Tko će na koga u Europskoj ligi i tko ide izravno u osminu finala?

Od hrvatskih nogometaša u Ajaxu samo je Josip Šutalo na terenu svjedočio novom ovosezonskom šoku. Odigrao je Šutalo cijelu utakmicu, dok su Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi za pričuve kluba iz Amsterdama.