Komentari 12

Novi LeBron zove se LaMelo: Čudo od djeteta zabilo 92 koša

1

LaMelo Ball, 15-godišnja zvijezda svoje srednje škole, zabio je nevjerojatna 92 koša u pobjedi 146-123 protiv Los Ososa, a od te brojke čak ih je 41 zabio u posljednjoj četvrtini

Bilo je ovo jako uzbudljivo, gotovo šokantno.

Riječi su to trenera srednjoškolske momčadi Chino Hills nakon što je s klupe odgledao povijesnu utakmicu jednog od svojih mladih igrača. LaMelo Ball, 15-godišnja zvijezda svoje škole, zabio je nevjerojatna 92 koša u pobjedi 146-123 protiv Los Ososa.

A ako vam se ova brojka ne čini dovoljno impresivnom, morate znati i da je samo u drugom poluvremenu Ball utrpao 63 koša, u posljednjoj četvrtini čak 41, a valja napomenuti da četvrtina traje osam minuta. A evo malo i nevjerojatne statistike. Za dva poena LaMelo je šutirao 30 od 39, za tri sedam od 22, a sa slobodnih bacanja imao je 11 od 14. Uza sve to dodao je i sedam asistencija te pet skokova.

U prvom poluvremenu zabio je 29 koševa.

- A onda je poludio - nasmijao se njegov otac Lavar.

- Ideš, pa ovaj klinac je igračina - samo je jedan od komentara na društvenim mrežama.

A ova čudesna predstava novog LeBrona došla je nakon poraza od Oak Hilla čime je prekinuta nevjerojatna serija Chino Hillsa od 60 uzastopnih pobjeda. Upravo to istaknuo je stariji brat mlade zvijezde, play sveučilišta UCLA Bruins Lonzo Ball.

- Uh, ovo je pravi odgovor nakon poraza. Gledam te, mali brate - napisao je Lonzo.

Iako će njegova utakmica protiv Los Ososa ući u povijest njegove škole, sjajna predstava LaMela nikako nije izdvojen slučaj. Ove sezone iz utakmice u utakmicu oduševljava navijače, a samo jedan od dokaza je i ovaj koš sa sredine terena u prosincu prošle godine.

Sve to ponukalo je lokalne medije da zaključe kako je ovo tek početak buduće velike zvijezde američke košarke.

- Kada sve zbrojimo možemo vrlo jednostavno zaključiti da će LaMelo biti jako zabavan igrač za pratiti - napisao je Sam Vecenie, novinar specijaliziran za NBA draft.

Sasvim dovoljno da Amerikanci od klinca naprave zvijezdu u danima koji dolaze. Kombinacija košarkaškog talenta sa zvučnim imenom i pamtljivom frizurom u SAD-u mora upaliti...