Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
Live Članak se automatski osvježava
54 komentara

'Danijel Olmić' je briljirao: Iako nije zabio, on je igrač utakmice

'PETARDA' NA MAKSIMIRU Njegova asistencija petom za Ćorića jedna je od najljepših akcija uopće ove sezone. Olmo je 'zakuhao' i drugi gol Dinama, sve je pripremio za Sosu i Soudanija

GNK Dinamo - NK Istra 1961

Kad netko tko nije gledao utakmicu vidi da je dva gola dao Armin Hodžić, a Dani Olmo niti jedan, lako bi se mogao zapitati kako je onda Španjolac bio najbolji?

Po nama, Dani Olmo je danas odigrao najbolju, najzreliju utakmicu dosad u dresu Dinama i pokazao da bi možda čak i mogao konkurirati među 23 putnika za SP u Rusiju, ako uistinu dobije pravo igranja za Hrvatsku.

Ocjenu 7,5, kao i on, dobio je i Hodžić. Jako dobro igrao je i Borna Sosa, a jednom nevjerojatnom obranom Dominik Livaković spriječio je Istru da izjednači na 2-2.

Ključni događaji
  • KAKO SU IGRALI

KAKO SU IGRALI

Igrač utakmice Dinamo - Istra (5-1) je Dani Olmo (ocjena 7,5). Iako ...

• POSTAVE:

Stigli su službeni sastavi:

• ANTOLIĆ ODLAZI?

Domagoj Antolić ima nekoliko ozbiljnih kontakata s klubovima u inozemstvu tako da bi donedavni kapetan ...

• OSLABLJENA ISTRA

Istra ima velikih problema, već nekoliko mjeseci nije isplatila plaće svojim igračima pa je nekolicina ...

• SUDAC

Glavni sudac na današnjem susretu bit će Dario Bel iz Osijeka.

Live
Najnovije prema najstarijem
  • Najnovije prema najstarijem
  • Najstarije prema najnovijem

19. KOLO HNL-A, 15 SATI, Stadion Maksimir, Zagreb

Dinamo 19' Moro 1-0, 38' Soudani 2-0, 78' Ćorić 3-1, 4-1 Hodžić 83', 5-1 Hodžić 90+2' 5

1 Istra 49' Maksimović

Igrač utakmice Dinamo - Istra (5-1) je Dani Olmo (ocjena 7,5). Iako nije zabio, Olmo je bio nerješiva prepreka za braniče Istre. Nakon što su se pojavile vijesti da traži hrvatsku putovnicu, Španjolac je odigrao jednu od najboljih utakmica u sezoni. Probijao je po krilu, razigravao, namještao šanse... Impresivna je bila asistencija Ćoriću petom za treći Dinamov gol.

DINAMO:

Dominik Livaković 7 – Sjajna partija golmana Dinama. Kako je samo obranio zicer napadaču Istre Jelaviću. Skinuo mu je šansu sa šest metara. Bila je to obrana u stilu Buffona.

Petar Stojanović 5,5 – Nije Stojanović bio na pravoj razini. Previše mu je centaršuteva završilo daleko od igrača Dinama.

Od 72. Ante Ćorić 6,5 – Odigrao je Ante posljednjih dvadeset minuta. Zabio je sjajan gol, lijepo je pogodio nakon Olmove asistencije.

Filip Benković  6 – U nastavku je imao puno više posla. Nekoliko je puta obrana Dinama bila u problemima, ali Fićo je odradio solidan posao.

Amir Rrahmani 6 – On je igrao umjesto kartoniranog Sigalija. Nije klasa Argentinca, ali ga je nekako uspio zamijeniti.

Borna Sosa 6,5 – Lijepo je asisitrao za Soudanijev gol za 2-0. Ustalio se na lijevom boku. Doista, puno je bolji od Čeha Lecjaksa. Borna igra sve bolje.

Nikola Moro 7 – Zabio vodeći gol iz slobodnjaka. Sam je izborio taj slobodnjak i onda je odlično pogodio. Moro se specijalizirao za golove iz daljine.

Tongo Doumbia 6 – Malijac je odradio svoj posao u vezi. Od njega se ne mogu očekivati spektakularni potezi, ali on svoje uvijek odradi.

Od 90. Dino Perić – bez ocjene

Arijan Ademi 6 – Nije bio raspoložen kao u proteklim utakmicama. Promašio je i jednu veliku priliku. Ari može puno bolje.

El Soudani 7 – Alžirac je zabio 11. gol u prvenstvu ove sezone. Vodeći je strijelac HNL-a. Protiv Istre je golu dodao i asistenciju. Opet jako dobra partija.

Dani Olmo 7,5 – Bio je najbolji na terenu. Iako nije zabio gol, bilo ga je svugdje. Sjajno je petom asistirao za Ćorićev gol. Počeo akciju i za drugi gol. Sudjelovao u gotovo svim akcijama Dinama koje su bile dobre. Pamtit će se peta Anti.

Od, 82. Armin Hodžić 7,5 – Njemu je deset minuta bilo dovoljno da zabije dva gola. Dva udarca za dva gola. Sjajno je iskoristio minutažu. Potvrdio uvjerljivu pobjedu

ISTRA

Marijan Ćorić 5,5 – Primio je Ćorić pet komada, ali je imao nekoliko dobrih interevencija. U prvome poluvremenu morao se boriti i s grudama jer su ga BBB gađali s tribine.

Marin Grujević 5 – Zaprijetio je jednom u drugom poluvremenu, ali mu se Sosa nametnuo od prve minute. Nije imao rješenja za lijevog bočnog Dinama.

Renato Gojković 5 – Obrana Istre je dopustila Dinamu da zabije pet komada. Nema se tu što dodati kad je Gojković u pitanju.

Joao Escoval 5- Isto kao i Gojković. Bit će ovo partija koju će htjeti što prije zaboraviti.

Kenan Hadžić 5 – I kapetan se uklopio u loše izdanje svoje momčadi. Potpuno je podbacio.

Dejan Maksimović 6 – Najbolji kod Istre. Zabio je gol glavom koji je gostima pružio nadu.

Dino Halilović 5 – Napravio je prekršaj iz kojega je Dinamo zabio vodeći gol. U vezi je izgubio previše dvoboja.

David Puclin 5 – I on je bio na razini većine svojih suigrača. Za njega je Dinamova veza jednostavno bila prejaka.

Aljoša Vojnović 5 – Niti rutiner u HNL-u nije bio na svojoj razini. Zbog toga je ostao u svlačionici već nakon prvog poluvremena.

Od 46. Nikola Prelčec 5 – Zamijenio je Vojnovića, ali učinak je bio potpuno isti.

Ivan Matjaž 6 – Asistirao je za gol gostiju i uz Maksimovića je bio najbolji igrač Istre. Trudio se, pokušavao nešto napraviti.

Od 84. Filipe Gabriel Goncalves – bez ocjene

Mario Jelavić 5 – Kakvu je samo priliku imao. Glavom je mogao zabiti za 2-2 sa šest metara. Promašio je i Istra se nakon toga potpuno raspala.

Od 86. Vice Miljanić – bez ocjene

• Kraj
  • 92' Gol

GOOOOOOOL! Hodžić u drugoj minuti sudačke nadoknade zabija za 5-1.

• 83'

GOOOOOL! Proveo je u igri samo minutu i već je zabio. Armin Hodžić zabija nakon asistencije Soudanija.

• SVE JE RIJEŠENO

Dinamo u posljednjih desetak minuta ulazi s prednošću od 3-1. Dani Olmo ponovno je odigrao sjajnu utakmicu. Asistencija za Ćorićev gol bila je doista odlična.

• 78'

GOOOOOOL! Ante Ćorić sjajno pogađa za rješenje utakmice. Zabio je Ćorić sa 17 metara nakon sjajne asistencije petom Danija Olma. Sjajna akcija, sjajan gol.

• GOLIJADE

Dinamo je prije deset dana u četvrtfinalu Kupa u Maksimiru pobijedio Istru 4-2. Ponovno ove dvije momčadi igraju dobru i efikasnu utakmicu.

• 70'

Prvo je priliku imao Ademi, a onda je pucao i El Soudani. Dinamo je mogao sve riješiti. Ovo su najbolje prilike Zagrepčana u nastavku.

• LJUTITI CVITANOVIĆ

I trener Dinama sve burnije reagira. Momčad mu je potpuno stala. Sad je nezadovoljno odmahnuo rukom nakon što je Stojanović potpuno promašio jedan centaršut. Sprema se izmjena. U igru će ući Ante Ćorić.

• DINAMO JE STAO

Odigrali su Zagrepčani odličnih 45 minuta, ali u nastavku su ispod svoje razine. Dinamo nije pokazao ništa u 20-ak minuta nastavka. Istra je zabila gol i imala veliku priliku za 2-2.

• 62'

Livaković je spasio Dinamo. Mario Jelavić je pucao glavom sa šest metara, a Livaković je sjajno obranio. Kakva obrana golmana "modrih". Spektakularno. Puljani su mogli potpuno šokirati Maksimir. Jelavić će pamtiti ovu priliku.

• 58'

Dinamo je stao u prvih 15-ak minuta drugog poluvremena. Sad je opasno golu domaće momčadi zaprijetio Marin Grujević. Lopta je prohujala iznad gola.

• SJAJNA ZAVRŠNICA

Dinamo je ove sezone čak 15 golova zabio od 80. minute pa nadalje. Momčad Marija Cvitanovića doista je sjajna u završnicama utakmica. I prošli su tjedan protiv Intera utakmicu riješili u završnici. Danas će im za miran ulazak u završnicu utakmice trebati barem još gol.

• POSJETA

U Maksimiru je temperatura oko nule, a na tribinama su točno 984 gledatelja.

• 49'

GOOOOOOOL! Istra je smanjila, zabio je Dejan Maksimović. Napadač Istre zabio je glavom. Dinamo je malo smanjio tempo na početku drugog poluvremena i odmah je bio kažnjen. Maksimoviću je za gol glavom aisistirao Matjaž.

• 46'

Istra 1961 je napravila prvu zamjenu na utakmici. Aljošu Vojnovića zamijenio je Nikola Prelčec.

• Početak
  • Poluvrijeme
  • 38'

GOOOOOOL! Soudani zabija na asistenciju Sose. Sjajno je lijevi bok probio mladi Borna. Ubacio je za Soudanija koji je je bez problema s nekoliko metara pogodio za 2-0. Alžircu je ovo 11. gol u HNL-u ove sezone.

• BEZ ŠANSE

Istra nije napravila ništa u 37 minuta u Maksimiru. Samo se brani. Dinamo dominira i igra jako dobro. Nedostaje samo realizacija.

• 33'

Sjajna obrana Ćorića. Pucao je Angelo Henriquez, ali je golman gostiju izvukao loptu koja je išla u sami kut. Čileanac je u Kupu prije deset dana Istri zabio hat-trick, ali danas je promašio već dvije dobre prilike.

• MIRNIJE RAZDOBLJE

Istra se malo stabilizirala u posljednjih nekoliko minuta. Na stadion je stiglo i 15-ak navijača iz Pule. Jug je ipak predaleko. Oni grudama ne mogu gađati Dominika Livakovića.

• 23'

Sad je priliku imao i El Soudani. Dinamo je u prvih 20-ak minuta utakmice gostima iz Pule mogao zabiti tri-četiri gola.

• 19'

GOOOOOL! Dinamo je poveo, sjajno je iz slobodnog udarca zabio Nikola Moro. Zabio je veznjak s 20-ak metara. Pogodio je sjajno desni kut gola Istre. Moro je i sam izborio ovaj prekršaj. Postao je specijalist za golove iz daljine ove sezone.

• 14'

Angelo Henriquez je zabio, ali gol je poništen zbog opravdanog zaleđa. Sve je čisto u ovoj situaciji. Čileanac je bio ispred obrane Puljana.

• DESET IGRAČA

Deset igrača Dinama ove je sezone odigralo 1000 i više minuta. Rekorder je Leonardo Sigali, koji danas ne igra zbog kartona. On je ukupno odigrao 1848 minuta.

• GRUDANJE

Bad Blue Boysi sad grudama sa sjevera zasipaju golmana Istre Marijana Ćorića. Dobili su i upozorenje, ali ne prestaju. Ćorića su zamalo pogodile grude.

• 7'

Dinamo je izveo nekoliko kornera u nizu. Ove su sezone "modri" puno opasniji iz kornera nego prošle sezone. Angelo Henriquez je promašio s četiri metra nakon ubačaja iz kuta.

• 5'

Arijan Ademi imao je dobru priliku. Bio je sam na pet metara, pucao je glavom i promašio.

• 1'

Dinamo je uz Inter i Anorthosis jedina momčad bez poraza u ovoj sezoni. Zagrepčani su odigrali 25 utakmica, 18 u prvenstvu, četiri u Europskoj ligi i tri u Kupu.

• Početak
  • ZABAVA

Na sjeveru su malobrojni Bad Blue Boysi, a prije početka utakmice zabavljali su se grudanjem. Prvo su se međusobno gađali, a onda su grudama zasuli i ljudi koji su popravljali travnjak.

• POSTAVE:

Domagoj Antolić ima nekoliko ozbiljnih kontakata s klubovima u inozemstvu tako da bi donedavni kapetan Dinama na zimu trebao napustiti klub. Odlazak s Maksimira je izvjestan kao današnji jutarnji snijeg pa bi to moglo značiti da je Antolić odigrao posljednji susret za 'modre'.

Trenutno ima problema s rebrima, vjerojatno neće igrati ni protiv Cibalije u zadnjem kolu 1. polusezone što znači da je posljednju utakmicu za Dinamo odigrao prošlog vikenda u srazu s Interom.

Istra ima velikih problema, već nekoliko mjeseci nije isplatila plaće svojim igračima pa je nekolicina njih već odlučila napustiti klub. Među najnovijima su Tome Kitanovski i Reagy Ofosu.

• BENKOVIĆ IN

Leonardo Sigali neće igrati zbog kartona tako da će njegovo mjesto popuniti Filip Benković. Uz Benkovića bi na Maksimir trebao istrčati Rrahmani.

• CVITANOVIĆ:

Svjesni smo da ovo neće biti kao utakmica u Kupu. Puljani su tada puno rotirali. Znamo u kakvim su problemima i svaka im čast kako to sve izdržavaju. Istra je pobijedila Rudeš u utakmici u kojoj je okrenula rezultat iz poraza u pobjedu, zbog toga Puljani dodatno zaslužuju respekt. Međutim, mi gledamo sebe i svoju igru i želimo iz svake utakmice izići kao pobjednici. To nam je plan i u ovom dvoboju. Imamo nekih problema sa sastavom, ali tko god istrčao na teren, moramo pokazati taj pobjednički mentalitet, rekao je trener Dinama Mario Cvitanović.

• RAIĆ-SUDAR:

Ova utakmica, baš kao i ona sljedeća protiv Osijeka, za moje će dečke biti svojevrsna nagrada i rekao sam im da uživaju i igraju za sebe jer neće imati nikakvog rezultatskog imperativa. Biti će im to svojevrsna promocija protiv možda i dva trenutno najbolja kluba u Hrvatskoj, prilika da potvrde svoju kvalitetu jer bez obzira na trenutnu situaciju postoji mnogo upita za naše igrače. Ljudi zovu, no dečki su korektni i premda svatko od njih može uzeti papire i otići jer su tri mjeseca bez plaće, izdržati će još ova dva kola, a potom što bude bit će. U ovom trenutku je najbitnije da odradimo ove dvije utakmice, a bilo bi odlično da pritom napravimo i neki rezultatski iskorak, rekao je trener Istre Darko Raić-Sudar.

• SUDAC

• NAJAVA

Istra je nedavno gostovala na Maksimiru u sklopu Kupa, a tada je primila četiri komada. Doduše, ni Dinamo nije ostao netaknute mreže. Istra je uspjela postići dva gola što je samo dodatni razlog za oprez momčadi Marija Cvitanovića.

U Dinamu se već osjeća pauza, čeka se kraj polusezone koji želi završiti maksimalno moguće dobro - pobjedama nad Istrom i Cibalijom.

Istru, s druge strane, potresaju novi problemi. Igrači traže raskide ugovora pa će Puljani dosta oslabljeni i narušenih odnosa doći na Maksimir. Istrani su do sada 17 puta gostovali na Maksimiru, a slavili nisu niti jednom uz dva remija.