Komentari 34

Jurić: Ja plačem za Hajduk. Ne mogu objasniti što je turinizam

Torino se remijem kod Sassuola (1-1) još malo udaljio od pozicija koje vode u Europu. Momčad Ivana Jurića na desetom je mjestu i šesta Atalanta bježi joj velikih 10 bodova.

- Ušli smo jako dominantno, mogli smo voditi 2-0 ili 3-0 jer Sassuolo je rijetko dolazio na našu polovicu. Odlično smo igrali i napravili puno toga, a na kraju postigli samo jedan gol - rekao je Jurić.

Majstor Livaja: Po broju golova i asistencija četvrti je u Europi!
'Hajdukov prvi gol je čist. Penal za Šibenik nije bio. Pajač je trebao vikati, ispala je gungula'

Nije Jurić odgovarao samo na pitanja o utakmici, prisjetio se i hrvatski trener slučaja Superge, kada je cijela momčad Torina 1949. izgubila život u zrakoplovnoj nesreći, a sve s ciljem da pokuša opisati osjećaje pripadnosti klubu.

italian soccer Serie A match - US Sassuolo vs Torino FC

- Možete li objasniti pojam "turinizma" - upitao je jedan novinar Jurića.

Rijeka najbolja u 3. krugu, Istra najkonstantnija u HNL-u. Derbi u Splitu mogao bi presuditi sve

- Ne mogu to baš objasniti. Ja sam nogometni trener, zapažam tu pripadnost i mogu je osjetiti. Postoji mnogo situacija, od Superge pa nadalje, u kojima možete vidjeti snagu ovog kluba i društva koje se oko njega okuplja. Ili ste rođeni ovdje ili jednostavno imate taj osjećaj u sebi. Ja se trudim dati sve od sebe za Torino, ali dolazim iz Splita, ja plačem za Hajduk. Zato si ne mogu dopustiti da se uspoređujem s ljudima iz Torina koji to osjećaju prema svom klubu - poručio je Jurić.

U idućem kolu na Veliku subotu Torino igra protiv Rome.