Komentari 4

Novost u Formuli 1: Po dvije će se utrke voziti na dvije lokacije

1

Formula 1 neće krenuti australsko-azijskom turnejom, kako je to uobičajeno, nego - europskom. Osam utrka definitivno je potvrđeno, a moguće je da će im se pridružiti još neke

Da su okolnosti uobičajene, ove godine trebalo je biti održano već šest utrka Svjetskog prvenstva Formule 1, no zbog pandemije korona virusa, koja je nastupila tik uoči planiranog početka sezone u Australiji 15. ožujka, natjecanja još nije bilo.

POGLEDAJTE VIDEO: Život velikog Nikija Laude

01:58

Ovaj tjedan napokon je postalo poznato da će sezona krenuti Velikom nagradom Austrije 5. srpnja u Spielbergu, a tamo će biti održana još jedna utrka, tjedan dana poslije, i to kao Velika nagrada Štajerske.

Oktanski cirkus seli u mađarski Hungaroring 19. srpnja, a onda će se još jednom održati dvostruki program, i to na legendarnom Silverstoneu u Velikoj Britaniji 2. i 9. kolovoza. Prvo kao britanski Grand Prix, a onda i povodom 70. godišnjice od prve utrke u tom mjestu.

Gusti ljetni ritam nastavit će se španjolskim GP-om u Barceloni 16. kolovoza i Belgiji 30. kolovoza. Zadnja utrka koja je zasad potvrđena ona je u Monzi u Italiji 6. rujna.

Najmanje osam utrka potrebno je održati kako bi se mogao proglasiti prvak, ali to ne znači da će ovaj broj biti konačan. F1 će u idućim tjednima objaviti termine i drugih utrka izvan Europe.