Komentari 5

Obranili titulu: Primorje dobilo Jug i treći put je osvojilo Kup

6

Drago mi je da smo dobili finale, ali izgubio je vaterpolo. Bilo je puno nejasnih odluka, rekao je Sandro Sukno nakon što je Primorje u finalu Kupa dobilo Jug 13-11

Vaterpolisti Primorja osvojili su Hrvatski kup nakon što su u vrućem zagrebačkom finalu pobijedili Jug sa 13-11 (3-2, 4-2, 3-4, 3-3).

Trebala je to biti utakmica-poslastica dviju ponajboljih hrvatskih, a možda i svjetskih momčadi. Kvaliteta je bila tu, tribine plivališta uz Savu dobro ispunjene, cibonete su atraktivnim plesnim točkama dodatno podizale temperaturu, ali od finala ipak nismo vidjeli mnogo.

Krivnju za to snose suci Dragan Štampalija i Miroslav Vlašić koji su stalno sjeckali igru. Fućkalo se kao na kolodvoru. Samo u prvoj četvrtini dosudili su 11 isključenja (i šest kontrafaulova), do kraja utakmice 40, pa je Jug završio susret bez pet igrača.

- Drago mi je da smo dobili finale, ali izgubio je vaterpolo. Bilo je puno nejasnih odluka, tako da smo umjesto koraka naprijed učinili korak natrag - kazao je Sandro Sukno koji je postigao jedan, ali odlučujući pogodak za Riječane kojima je to treći trijumf u Kupu.