Komentari 95

Goran Vučević na rubu suza: Varaždin očitao lekciju 'bilima'

7

U posljednjem susretu 24. kola Varaždin je priredio iznenađenje rutinski demoliravši Hajduk 3-0! Davor Vugrinec s nova dva gola došao je do brojke od 120 u HNL-u

Nevjerojatnom su se lakoćom nogometaši Varaždina obračunali s Hajdukom. Kao da se radi o momčadi koja se bori za opstanak, a ne drugoplasiranom u domaćem prvenstvu, tako su izgledali Splićani na gostovanju u Varaždinu.

Domaćini su slavili 3-0 predvođenim neuništvim Davorom Vugrinecom i rastrčanim domaćim 'klincima'. S 36 godina na leđima Vugra je dvama pogocima očitao nogometnu lekciju Vučevićevim pulenima. Iako je nije mogao računati na Anasa Sharbinija, Juricu Buljata, Vejića, Trebotića i Andrijaševića, trener Hajduka najavio je pobjedu, a Splićani kao i mnogo puta dosada nisu pokazali apsolutno ništa, izuzev prilike Tičinovića u 62. minuti.

Kad osjetim da navijači traže promjenu, otići ću, rekao je trener Hajduka Goran Vučević

Vugrinec šou počeo je u 12. minuti kad s desetak metara glavom šalje loptu u donji desni Subašićev kut.

U nastavku Varaždinci ubacuju u višu brzinu, a terensku nadmoć okrunili su golom za 2-0 u 52. minuti. Brlečić je pucao s ruba kaznenog prostora, a Subašić je bio nemoćan.

Za konačni potop pobrinuo se u 82. minuti Vugrinec drugim golom te ukupno 120. u HNL-u čime se primaknuo vodećem Igoru Cvitanoviću na samo šest golova zaostatka.

Igrali smo utakmicu bez velikih grešaka, a kaznili greške protivnika, kaže trener Varteksa Samir Toplak

Hajduk tone sve dublje. Već tri utakmice ne znaju za pobjedu, a glavna Vučevićeva boljka i dalje ostaje neprepoznatljiva igra.

- Kao trener osjećam se najodgovorniji. Moramo se miriti s ovom situacijom kakva je, nema kukanja i plakanja - rekao je trener Hajduka Goran Vučević kojemu se 'stolica' nakon novog debakla opasno trese.

- Kad osjetim da navijači traže promjenu, ja ću otići. Sentimentalno sam vezan uz klub.

Trener Varaždinaca Samir Toplak očekivano nije krio oduševljenje.

- Tko može očekivati ovakvu uvjerljivu pobjedu. Igrali smo utakmicu bez velikih grešaka, a kaznili greške protivnika.

Toplak je napravio pravi potez izbalansiravši momčad iskusnim Vugrinecom za kojeg 'rade' neumorni mlađi igrači.

- Ne bojim se staviti nova dva, tri igrača. Pokazalo se kao dobar pogodak s tim potezom.