Komentari 77

Čudesni Ćorić odveo Hrvatsku u četvrtfinale Davisova kupa!

9

Hrvatska teniska reprezentacija igrat će protiv Kazahstana u četvrtfinalu Svjetske skupine Davisova kupa nakon što je Borna Ćorić vrlo uvjerljivo svladao Kanađanina dobio Denisa Shapovalova za treći bod

Hrvatska se nakon godinu dana stanke vraća među osam najboljih teniskih reprezentacija svijeta. Odlučujući, treći bod u prvom kolu Svjetske skupine protiv Kanade donio nam je Borna Ćorić vrlo uvjerljivom pobjedom nad Denisom Shapovalovim 6-4, 6-4, 6-4 nakon dva sata igre u osječkoj dvorani Gradski vrt.

Croatia v Canada State of Play Day 3

🇭🇷3️⃣🆚1️⃣🇨🇦 Re-live some of the best moments from Borna Coric's sublime victory against #Shapovalov on day three in Osijek. Croatia 🇭🇷 head through to a quarterfinal meeting with Kazakhstan 🇰🇿 in April. #DavisCup

Posted by Davis Cup by BNP Paribas on 4. veljače 2018

Protivnik u borbi za polufinale bit će nam Kazahstan koji je izbacio Švicarsku nakon dva dana. Taj je ogled na rasporedu od 6. do 8. travnja, a bit ćemo domaćini. Kao moguća dvorana spominje se Varaždin, ali nije nemoguće ni da opet bude u Osijeku čija je publika opet nosila našeg predstavnika do pobjede. Podloga će vrlo vjerojatno opet biti zemljana.

Na krilima nevjerojatne pobjede našeg para Dodig/Čilić u subotu, Ćorić je zaigrao opušteno i od prvog trenutka djelovao spreman slomiti otpor Shapovalova koji je jako puno griješio na zemljanoj podlozi, na kojoj dosad nije ostvario nijednu pobjedu na ATP-touru.

Ćorić: Ja sam najluđi u ekipi; Čilić: Ne znam te Kazahstance

Borna je već u prvom gemu meča napravio break na servis Shapovalova. Kanađanin je loš ulazak u meč platio gubitkom prvog seta u kojemu je Ćorić servirao jako, jako precizno (83 posto prvog servisa). Drugi set obojica su otvorili dobrom igrom na svom servisu, sve do rezultata 3-3 u kojem Ćorić podiže agresivnost i dolazi do breaka.

Taj trenutak označio je početak velikih problema za Shapovalova na njegovu servisu. Naime, iduća četiri servis-gema Ćorić je svaki put izborio šansu za break koju nije iskoristio. Ali čekao je svoju šansu i, nakon što je osvojio drugi set 6-4, dočekao pravu šansu kod 4-4 u trećem setu, oduzevši servis Shapovalovu bez izgubljenog poena. Bio je to i konačan kraj 18-godišnje kanadske senzacije.

Ćorić je, gledajući cijeli meč, imao vrlo visok postotak prvog servisa od 79 posto naspram samo 59 posto Shapovalova. Iako je Kanađanin dominirao u izravnim poenima (22-20), napravio je čak 18 neprisiljenih pogrešaka više (59-41), od čega ih je jako puno bilo na mreži.

Osijek je naš istinski domaći teren, a stalno ga zanemaruju

Bio je to prvi meč dvojice igrača koji bi mogli obilježiti sljedećih desetak godina svjetskog tenisa i prva pobjeda za Bornu koji je iznio veliki teret ukupne pobjede donijevši nam dva od tri boda. Sjajan je vikend u Osijeku iza vrste Željka Krajana koja s optimizmom može gledati prema idućem protivniku i s pravom se nadati još jednom finalu, a zašto ne i "salatari"?!