Komentari 37

Olić zabio hat-trick, odveo Bayern do finala u Madridu

1

Na stadionu Gerland u uzvratnoj utakmici Lige prvaka Bayern protiv Lyona vodi 3-0 i to sjajnim golovima Ivice Olića. Pratite tekmu live na 24sata

Nogometaši Bayerna igraju uzvratnu utakmicu polufinala najprestižnijeg nogometng natjecanja u Europi. Na stadionu Gerland protiv domaćina Lyona čini se kako imaju lak posao. Ulaze u utakmicu s minimalnim prednošću s Allianz Arene, no za osmo finale Lige prvaka koje love bit će teško bez Riberyja i 'požutjelog' Pranjića. Van Bomel dolazi na mjesto Hrvata, dok će Francuza zamijeniti Hamit Antiltop. Početni sastav Van Gaala: Butt, Van Buyten, Altintop, Robben, Olić, Van Bommel, Lahm, Muller, Contento, Badstuber, Schweinsteiger, dok će Lyon svoje prvo finale Lige prvaka pokušati uhvatiti u sljedećem sastavu: Lloris, Cris, Boumsong, Bastos, Lisandro, Reveillere, Govou, Makoun, Delgado, Cissokho, Gonalons. Utakmica je počela vatrenim navijanjem domaćih navijača. Užarena atmosfera odmah je potaknula Bavarce da krenu odlučno, i u trećoj minuti dolaze do sjajne prilike za vodstvo. Olić je ukrao loptu Crisu na desnom boku i namjestio 'mrtvaca' Mulleru koji promašuje cijeli gol. U  prvih desetak minuta mnogo je oduzimanja lopti i kontri. Lyon je imao dvije šanse, a jednu iz kornera u 6. minuti koji je izveo Delgado. Kako odmiče početak utakmice, taktička igra Bayerna koji pokušava očuvati rezultat dolazi sve više do izražaja. Lyon za sada ne želi riskirati, pa prihvaća nametnuti ritam igre. A tome doprinosi i publika čiji je elan ipak malo splasnuo. Već je 23. minuta a opasnije je zaprijetio samo Van Bommel čiji je udarac blokiran. Altintop i Gonalon dobili su žute kartone. Olić sjanom driblingom Llorisa zabija GOOOL. U 26. minuti opet je ključan igrač Van Gaalove momčadi. U 31. minuti Bastos propušta veliku priliku pred samim golom za izjednačenje. Gotovo je prvo poluvrijeme, a golom Olića Bayern je pred vratima finala.
Drugo poluvrijeme počelo je izmjenama. Za Bayern je ušao Demichelis umjesto Van Buytena, a kod Lyona Claude Puel je na travnjak poslao Gomisa, a povukao Cissokhoa. U 52. minuti Schweinsteiger upućuje snažan udarac prema golu Francuza, s tridesetak metara, no fulava. U 57. minuti Robben ugrožava Llorisa, a u istoj minuti Olić je ponovno u prilici. Lyon je sve dalje od finala i nakon isključenja Crisa, koji dobiva prvo žuti a onda i crveni karton zbog prekšaja nad Olićem i gestikuliranja. Altintop nakratko odlazi iz igre nakon što ga je srušio Makoun. Ivica Olić zabija u 68. minuti i drugi GOOOL nakon asistencije Altintopa. Sjajni Ola gotovo sam razbija Lyon. Pao je i treći GOOOL Ivice Olića u 78. minuti, nakon ljevice i desnice, ovoga puta to je učinio glavom. U igru ulazi Alaba umjesto Schweinsteigera za Bayern, Ederson ulazi upomoć Francuzima umjesto Lisandra. Do kraja još nekoliko prilika Bayerna, a u sudačkoj nadoknadi Altintop je u izglednoj prilici. Susret je gotov, Ola je sjajnim golovima odveo Bayern do finala Lige prvaka, koje će se održati 22. svibnja u Madridu na stadionu Real Madrida.