Komentari 2

Olympiacos uvjerljiv, naš Nikola Vujčić vrlo dobar...

1

Igrači Lottomatice i dalje djeluju nezaustavljivo u svojoj skupini C košarkaške Eurolige. Do treće su pobjede u trećemu kolu došli kod Maroussija

Ibrahim Jaaber je s učinkom od 14 poena i sedam asistencija, ali i pet izgubljenih lopti, predvodio pobjedničku momčad u kojoj su ukupno četvorica igrača ubacila dvoznamenkast broj poena. Jamon Lucas je ubacio 15 za domaćina kojem je ovo bio drugi poraz. Lietuvos Rytas je s dvjema pobjedama doputovao u Atenu, no siguran domaćin (pobjeda 97-73) protiv njih bila je momčad Olympiacosa, pa sada ova dva kluba nakon tri odigrane utakmice u skupini B dijele omjer 2-1. Linas Kleiza s 20 koševa i šest skokova, te Josh Childress (18p) predvodili su momčad do pobjede u kojoj je sudjelovao i Nikola Vujčić s šest poena i pet skokova u gotovo 20 minuta provedenih na parketu. Arturas Jomantas s 15 poena učinkom je predvodio poraženu momčad utakmice u kojoj je pravdu krojio hrvatski sudac Srđan Dožai. Himki i Oldenburg u utakmicu 3. kola skupine D startali su s pobjedom i porazom. Njemačka je momčad imala u 35. minuti otvoren put ka pobjedi, no prednost od osam poena viška (65-57) nisu uspjeli iskoristiti. U konačnih 77-72 za domaćina Paulius Jankunas ubacio je 23 koša i uhvatio sedam lopti, dok je u redovima poraženih dobar bio Joshua Carter s 13 poena. Dodajmo da je Riječanin Jasmin Perković 23 minute iskoristio za pet ubačenih koševa i četiri skoka. Marko Šćekić dodao je 10 poena i tri uhvaćene lopte.