Osijek 'petardirao' Riječane, Lokomotiva slavila u Karlovcu

1

Varaždinci su lako svladali Pulu 2-1, Zaprešićani su iščupali bod na kod Splita. Lokomotiva je slavila u Karlovcu, a Osijek je impresivno rasturio na Kantridi

Četiri utakmice 12. kola HNL-a odigrane su u subotu poslijepodne. Najdomljivi nastup imali su Osiječani koji su s 'petardom' isprašili Rijeku na Kantridi.

VARAŽDIN - ISTRA 1961 2-1

Nogometaši Varaždina nisu imali težak posao protiv nedorasle Istre koja se već u ranoj fazi natjecanja može pozdraviti od prve lige. U 21. minuti nakon progiravanja Vugrineca, Dodić je izigrao Pauletića i poentirao za vodstvo domaćina. Varaždin je povisio u 54. minuti na 2-0 zahvaljujući nespretnom Pauletiću koji je loptu poslao u svoju mrežu. Samo dvije minute kasnije Istra smanjuje preko Linića, no to je sve bilo što su gosti pokazali.

RIJEKA - OSIJEK 1-5

Pravu demonstraciju sile prezentirali su Osiječani na Kantridi. Gosti su poveli već u 7. minuti preko Miličevića. Rijeka u 23. minuti smanjuje preko Štroka, no to je bilo sve od domaćina. Osijek ubacuje u višu brzinu. Vodstvo vraća u 28. minuti preko Smoje, na 3-1 povisuje Nikšić prije odmora. Šorša u 55. minuti nastavlja s golijadom, a nemoćni riječki nogometaši primaju i peti gol u samom finišu utakmice. Strijelac je bio Škorić sjajnim golom iz velike udaljenosti.

SPLIT - ISTRA 1-1

Na Parku Mladeži u vodstvo su došli domaćini i to s igrače manje. Golubović je isključen u 7. minuti, a vodstvo u 29. donosi Vidić. Broj igrača na terenu se izjednačuje. Herceg dobiva crveni, a u 77. minuti Inter izjendačuje golom Matka.

KARLOVAC - LOKOMOTIVA 1-2

Svi golovi padaju u drugom dijelu. Sopić u 54. minuti gađa s ruba kaznenog prostora i pogađa za vodstvo Lokomotive. Lokosi s igračem više povisuju na 2-0 preko Bule u 85. minuti, a Karlovac u sudačkoj nadoknadi zabija počasni gol.