Komentari 49

Neuvjerljivi Osijek golom iz penala izbacio Karlovac iz Kupa!

5

Zoran Zekić ostaje savršen na klupi 'bijelo-plavih'. Tri utakmice, tri pobjede. Osječani su do četvrtfinala Kupa došli golom iz 21. minute s bijele točke, a strijelac je bio Kristijan Lovrić

Nakon Hajduka i Rudeša, plasman u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa izborio je i Osijek porazivši trećeligaša Karlovac 1919 sa 1-0.

Odlučujući gol zabio je Kristijan Lovrić u 21. minuti iz penala.

Karlovac i Osijek sastali se u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa

Bila je to treća utakmica Osijeka pod vodstvom Zorana Zekića i treća pobjeda nakon ligaških slavlja protiv Hajduka u Splitu te Istre 1961 na Opus Areni.

Branitelj naslova preživio Ploče! Hajdukovci tek u zadnjih 15 minuta izborili četvrtfinale Kupa
VIDEO Srbljinović kao Beckham! Uzeo loptu na svojoj polovici pa zabio gol! Rudeš izbacio Slaven

Zanimljivo, bila je to prva pobjeda Osijeka protiv Karlovca u sedam međusobnih susreta. U šest prijašnjih susreta Karlovčani su četiri puta slavili uz dva remija.

Nakon skromnog otvaranja susreta, Osijek je poveo u 21. minuti. Pamić je neopreznim startom u kaznenom prostoru oborio Brleka, a sudac Titlić je odmah pokazao na bijelu točku. Lovrić je sigurno zabio je za vodstvo.

Junak Osijeka zaplakao nakon ovacija cijelog stadiona: 'Ovo je najljepši dan u mome životu!'

U 42. minuti je moglo biti i 2-0. Nakon ubačaja iz kornera, Mierez je u gužvi pokušao zabiti, ali je golman Jagatić zaustavio loptu.

Prvu veliku priliku domaćin je imao u 48. minuti, Matyazh je pucao sa 11-12 metara, no lopta je otišla iznad grede. Tri minute kasnije ponovo prijeti Mierez, ali je Jagatić sjajno reagirao. Domaći golman je odlično reagirao i u 57. minuti nakon što je pucao Bukvić.

VIDEO Pogledajte konfuziju oko poništenog gola Osijeka i kako je Jugović zabio hat-trick Istri

Novu priliku Karlovac je imao u 69. minuti, pucao je Kurečki, ali je Malenica bio siguran. Samo tri minute kasnije Stepinac je nakon Pamićeva ubačaja mogao izjednačiti, ali je glavom pucao pored gola. U 89. minuti Osijek je mogao riješiti utakmicu, no Mierez nije pogodio iz sjajne situacije.

Karlovac - Osijek, Hrvatski kup 17.30 sati , Stadion Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac
Karlovac
0 : 1
Osijek
Lovrić 21' (P)
90+4'

Gotova je utakmica! Osijek je prošao u četvrtfinale Kupa.

90'

Igrat će se najmanje četiri minute sudačke nadoknade.

90'

Veliki promašaj Miereza! Zebec je osvojio prostor po lijevoj strani i odigrao lijepu povratnu loptu za Miereza, koji je imao lagani posao zatresti mrežu, ali je promašio cijeli gol.