Komentari 2

Osmijeh na licu, ali 'nula' na terenu: Šuker došao pogledati utakmicu Rudeša i Varaždina

Rudeš i Varaždin odigrali su bez golova susret 13. kola HNL-a, a s tribina Kranjčevićeve gledao najbolji strijelac u povijesti hrvatske reprezentacije. Nisu se baš iskazali

U prvom subotnjem susretu 13. kola HNL-a nije bilo pobjednika, u Kranjčevićevoj ulici su nogometaši Rudeša i Varaždina odigrali bez golova.

Utakmicu je pogledao proslavljeni hrvatski reprezentativac i bivši predsjednik HNS-a Davor Šuker, ali nije mogao puno toga vidjeti. Bez obzira na to, fotografi su ga uhvatili u raspoloženog i nasmijanog. Društvo mu je na utakmici pravio Davor Vugrinec, najbolji strijelac u povijesti HNL-a.

Davor Šuker na utakmici između Rudeša i Varaždina

Premda su oba sastava imala nekoliko odličnih prilika za golove sve do kraja su mreže ostale mirne, najviše zahvaljujući odličnim vratarima na obje strane. Rudeš je tako drugi put u nizu odigrao 0-0, nakon što je na takav način odigrao u prošlom kolu protiv Slaven Belupo, dok je Varaždin već sedmi put ove sezone remizirao sa suparnicima.

Rudeš je dobro otvorio utakmice te je mogao povesti već u petoj minuti. Prvo je pucao Špeljak, ali je odlično reagirao gostujući vratar Zelenika, dok u nastavku akcije precizan nije bio Pasariček.

Rudeš i Varaždin sastali se u 13. kolu SuperSport HNL-a

Mreža se zatresla desetak minuta kasnije i to domaća. Domjanić je bio strijelac za Varaždin, ali je VAR naknadno poništio gostujuće veselje zbog zaleđa. Do kraja prvog poluvremena svaka je momčad imala nekoliko solidnih situacija, ali mreže su ostale mirne te se na odmor otišlo bez golova.

Još su se češće dobre šanse nizale u drugom poluvremenu, a najbolja je bila prilika Varaždina u 62. minuti. Iz blizine je pucao Mitrovski, ali je na sjajan način intervenirao vratar Rudeša Marković i spriječio siguran gostujući pogodak.

Da je to bio dan kada su vratari dominirali u odnosu na napadače potvrdila je i 78. minuta. Tada je mogao Petković dovesti Rudeš u vodstvo, ali je Zelenika upisao novu obranu. U završnici su se uzbuđenja smirila i sve je okončano remijem bez golova.

Varaždin je ostao šesti na ljestvici, dok je Rudeš i dalje uvjerljivo posljednji te i dalje čeka premijernu prvenstvenu pobjedu.