Komentari 80

Ostane li Mađarska treća, ne možemo na EP kao najbolji 3.

1

Na tablici najboljih trećih Hrvatska je četvrta s 11, a prva Mađarska s 15 bodova i utakmicom više. U dobroj su poziciji Ukrajinci s 13 bodova i dvije utakmice do kraja

Jedna od opcija za odlazak Hrvatske izravno na Europsko prvenstvo je biti najbolji treći. Upravo o tome u posljednje vrijeme najčešće i razmišljamo, a samo dva kola prije kraja te uz neke odigrane utakmice pretposljednjeg kola, sve postaje nešto jasnije.

Na zamišljenoj tablici najboljih trećih u svim kvalifikacijskim grupama Hrvatska zauzima četvrto mjesto s 11 bodova (oduzimaju nam se bodovi osvojeni protiv posljednjeg u skupini, u ovom slučaju Malte).

I dok nam je Srbija pomogla pobjedom protiv Albanije koja također ima 11 bodova te jednu utakmicu do kraja, Mađarska je sinoć napravila novi korak ka osiguravanju puta na EP pobjedom protiv Farskih Otoka. Mađari sada imaju 15 bodova, a prestići ih još može Ukrajina koja ima 13 bodova i dvije utakmice do kraja.

No šansa Hrvatske da ipak ode na Europsko prvenstvo kao najbolja treća je da Mađarska u posljednjem kolu preskoči Rumunjsku te na EP ode izravno kao druga. U tom slučaju Rumunji bi pali na treće mjesto gdje sada imaju 13 bodova. No da bi se to dogodilo, Rumunjska u zadnjem kolu ne bi smjela pobijediti Farske Otoke u gostima.

Osim Mađara, treba nam se još poklopiti i da Španjolska ne izgubi u Ukrajini u ponedjeljak te da Irska ne pobijedi Poljsku u gostima. Naravno, sve pod glavnim preduvjetom da pobijedimo Bugarsku.