Komentari 5

Ostao je na jednom golu protiv Hrvatske, ali je režirao preokret

Cristiano Ronaldo četvrti je put igrao protiv Hrvatske, drugi put u nekoj natjecateljskoj utakmici. Zabio nam je samo jednom, 2013. godine kad je Portugal u Ženevi u prijateljskoj utakmici pobijedio 1-0

Za prvo poluvrijeme baš i ne smije biti zamjerki. Naša je obrana dobro čuvala Cristiana Ronalda, igrao je na lijevoj strani, išao je na Josipa Juranovića, a bivši kapetan Hajduka ga je dobro zatvarao.

Trening Hrvatske na Poljudu 09:58

Dobro se nadopunjavao s Lovrenom i Škorićem u čuvanju ponajboljeg igrača svijeta. Tek je u završnici prvoga dijela igrač Juventusa dobio malo više prostora i odmah je sjajno dodao za dobru priliku Portugala.

Prvo je poluvrijeme bilo dobro, ali je u nastavku Ronaldo bio puno opasniji. On je režirao preokret europskog prvaka. Marko Rog ga je zaustavio prekršajem s leđa i za to je dobio drugi žuti karton. Bio je to detalj koji je Portugalce vratio u utakmicu. Nakon toga su poveli 2-1, a na kraju su i pobijedili 3-2 golom u 90. minuti.

UEFA Nations League - Group C - Croatia v Portugal

Da stvar bude gora, Ronaldo je pucao slobodnjak, Dominik Livaković je dobro obranio, ali lopta se odbila Portugalcima koji su zabili. Nakon toga je Ronaldo dobio žuti karton zbog simuliranja.

Jednom ga je za dres čak povukao i Luka Modrić, bivši suigrač iz Real Madrida, Lovren ga je u jednom duelu pogodio rukom u glavu, pa je ostao ležati, a još je jednom tražio penal, a tad mu je Modrić rukom pokazivao da ustane.

Cristiano Ronaldo četvrti je put sad na Poljudu igrao protiv Hrvatske, drugi put u nekoj natjecateljskoj utakmici. Zabio nam je samo jednom, 2013. godine kad je Portugal u Ženevi u prijateljskoj utakmici pobijedio 1-0. Zabio nam je tada lijevom nogom, Subašić je bio nemoćan nakon akcije koju je Cristiano i sam započeo.

Sad nam nije zabio, nije odigrao neku posebno veličanstvenu utakmicu, ali bio je dobar, na trenutke i jako dobar. U prvome poluvremenu je bio slabiji, imao je samo jedan pokušaj glavom, ali se u nastavku razigrao. Bio je puno bolji.

Ostao je Ronaldo na 102 gola u 170 utakmica za Portugal. On je tek jedan od dva igrača, koji su u povijesti zabili sto i više golova igrajući za reprezentaciju. Rekorder je Ali Daei, koji je za Iran zabio 109 golova. Ne sumnjamo kako će ga Ronaldo dostići i prestići, ali bitno da nije zabio Hrvatskoj.