Komentari 43

Özil uoči susreta s Dinamom: Nemam pojma s kim igramo...

9

Dan uoči utakmice Husejinović je razgovarao s Özilom. Pitao ga je kako su se oni pripremili za Dinamo, a Mesut Özil nije ni znao protiv koga igra, otkriva Jerko Leko

Dinamo je na startu Lige prvaka srušio veliki Arsenala. Neki od igrača "topnika" nisu ni znali protiv koga igraju. Otkrio je to Jerko Leko.

- Očito je Arsene Wenger zakazao na psihološkoj pripremi. Evo nešto iz prve ruke. Dan uoči utakmice Said Husejinović razgovarao je s Mesutom Özilom s kojim se zna još iz vremena dok su bili u Werderu. Na pitanje Husejinovića kako su se pripremili za Dinamo, Özil je odgovorio: "Nemam pojma protiv koga igram". Vjerojatno u toj opuštenosti leži dio problema Arsenala - rekao je Leko, prenosi tportal.

Dinamo je šokirao Arsenal i pobijedio 2-1 na Maksimiru. "Modri" su nakon dugo vremena izgledali kao europska momčad i zasluženo su pobijedili moćni engleski klub u kojem jedan Alexis Sanchez vrijedi kao cijela zagrebačka momčad. Özilov slučaj pokazuje što se događa kad podcijenite protivnika.

- Ovo je Liga prvaka i nema puno momčadi koje su ovdje, a da nisu prvaci svoje države. Momčad protiv koje je Arsenal igrao s pravom je prvak. Svaki igrač Dinama bio je kao super-igrač, rođeni pobjednik. Arsenalovi igrači to nisu dugo osjetili - rekla je legenda Arsenala Martin Keown.

Wenger je na Maksimiru ušao u povijest kao prvi menadžer s 50 poraza u Ligi prvaka. Dobro će zapamtiti Dinamovu pobjedu. Pomalo nevjerojatno zvuči da tako iskusan trener koji je 19 godina u Arsenalu nije pripremio momčad za Dinamo.