Komentari 15

Pa-pa, snovi o tituli: Mainz je šokirao Borussiju Dortmund...

4

Borussia je povela u trećoj minuti golom Marca Reusa, no domaćin se spasio u 83. minuti golom Dannyja Latza. Momčad iz Dortmunda je ovim rezultatom nastavila seriju razočaravajućih rezultata

U posljednjem susretu 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz i Borussia Dortmund su odigrali 1-1 čime su gosti propustili priliku probiti se na treće mjesto ljestvice.

Borussia je povela u trećoj minuti golom Marca Reusa, no domaćin se spasio u 83. minuti golom Dannyja Latza. Momčad iz Dortmunda je ovim rezultatom nastavila seriju razočaravajućih rezultata. Momčad Thomasa Tuchela je šest kola bez poraza, ali je pritom upisala samo dvije pobjede i ima čak 14 bodova zaostatka za liderom Bayernom.

U drugom nedjeljnom susretu Freiburg je pobijedio Herthu 2-1. Freiburg je poveo golovima Janika Haberera (39) i Nilsa Petersena (87), a poraz gostiju ublažio je Julian Schieber golom u 88. minuti.

Na ljestvici vodi Bayern s 45 bodova, RB Leipzig je drugi s 42 boda, dok je Eintracht Frankfurt Nike Kovača na trećem mjestu s 32 boda. Slijede Borussia Dortmund i Hoffenheim s po 31 bodom.

REZULTATI:

Mainz - Borussia Dortmund         1-1 (Latz 83 / Reus 3)
Freiburg - Hertha Berlin          2-1 (Haberer 39, Petersen 87 /Schieber 88)

U subotu:

Bayer Leverkusen - Borussia Moen. 2-3 (Tah 31, Hernandez 34 / Stindl 52,58, Raffael 71)
Wolfsburg - Augsburg              1-2 (Gomez 4 / Altintop 25, Kohr 69)
Ingolstadt - HSV                  3-1 (Gross 14, Suttner 22, Cohen 47-11m / Sakai 63)
Werder - Bayern Munchen           1-2 (Kruse 53 / Robben 30, Alaba 45+1)
Darmstadt 98 - Koln               1-6 (Sam 66-11m / Sulu 32-ag, Osako 36, 72, Modeste 42, Jojić 85, Rudnevs 89)
RB Leipzig - Hoffenheim           2-1 (Werner 38, Sabitzer 77 / Amiri 18)