Komentari 2

Panama protiv SAD-a, Meksiko ide na Honduras u polufinalu

1

Reprezentacija Paname plasirala se u polufinale Gold Cupa. U Washingtonu su pobijedili Salvador nakon boljeg izvođenja penala i u polufinalu će na domaćina

Panama se nakon boljeg izvođenja penala protiv Salvadora plasirala u polufinale Gold Cupa. Osnovni je dio utakmice završio rezultatom 1-1, a u produžetku nije bilo golova. Panamci su iskoristili svih svojih pet udaraca s bijele točke, dok je Dennis Alas promašio u prvoj seriji za Salvador što se pokazalo ključnim.

Panama je produžetak izborila kontroverznim golom u 89. minuti. Nakon udarca glavom Luisa Tejade sudac je presudio da je lopta prešla gol-crtu. Uslijedili su veliki prosvjedi Salvadoraca, a u tom su kaosu isključena i dvojica igrača, Blas Perez kod Paname i Luis Anaya kod Salvadora.

Rodolfo Zelaya mogao je već u 21. minuti dovesti Salvador u vodstvo, ali je njegov udarac s bijele točke obranio Jaime Penedo. Novu priliku iz kaznenog udarca Zelaya nije propustio i u 78. minuti je Salvador došao do vodstva i korak do polufinala. No, taj korak na kraju ipak nije napravio...

Panama će u polufinalu igrati protiv domaćina SAD-a koji je u ranijem četvrtfinalnom okršaju svladao Jamajku s 2-0. Podsjetimo, Panama je već svladala Amerikance (2-1) u sklopu skupine C, tako da će domaći nogometaši u srijedu u Houstonu imati priliku za uzvrat. U drugom će polufinalu igrati Meksiko i Honduras.