Komentari 14

PAOK slavio u derbiju, ali nije ničime oduševio navijače

1

Dinamov protivnik u zadnjem kolu Europske lige ničime nije oduševio protiv Iraklisa, koji bi se mučio i s momčadima iz sredine tablice našeg HNL-a. PAOK je slavio 1-0

Jedan sjajan potez Vierinhe bio je dovoljan PAOK-u da u derbiju 14. kola grčkog prvenstva pobijedi gradskog rivala Iraklis 1-0. Portugalac je odigrao odličnu utakmicu, a u 10. minuti je sjajnim udarcem s dvadesetak metara zabio jedini gol.

Dinamov protivnik u zadnjem kolu Europske lige ničime nije oduševio protiv Iraklisa, koji bi se mučio i s momčadima iz sredine tablice HNL-a. PAOK je odlično otvorio utakmicu, bio bolja momčad, no osim šanse Cirilla sredinom prvog poluvremena, nisu odigrali praktički ništa, iako je obrana odigrala bez ijedne pogreške i Iraklis nijednom nije ušao niti u polušansu.

O kakvoj se utakmici radilo dovoljno govori podatak da je u 90 minuta nogometa bilo ukupno osam udaraca na gol. Dinamo će u Maksimiru morati pripaziti na već spomenutog Vierinhu, koji je radio što je htio sa stoperima Iraklisa, a odličan je bio i Urugvajac Pablo Garcia, koji je oduzeo barem deset lopti i vrlo dobro razigravao suigrače.

PAOK je igrao u sastavu Chalkias, Cirillo, Contreras, Sznaucer, Sakelariou, Garcia Perez, Vitolo, Fotakis, Vierinha, Atanasiadis ta sa Salpingidisom kao jedinom špicom.

Ovom pobjedom PAOK je zadržao treće mjesto na tablici sa sedam bodova manje od vodećih Panathinaikosa i Olympiakosa, koji imaju utakmicu manje. U zadnjih četiri prvenstvenih utakmica PAOK je dvije dobio, a dvije izgubio.