Komentari 7

Paragvaj je u lutriji penala prošao u četvrtfinale SP-a

25

U pretposljednjoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici Paragvaj je izbacio Japan na penale i prošao u četvrtfinale

Paragvaj:

Japan:

LIVE
Počela je utakmica u Pretoriji.
Imali su Paragvajci priliku u 8. minuti. Benitez je pucao glavom, no u skoku ga je omeo suigrač.
Nakon 10 minuta, nema značajnijih prilika. Paragvajci imaju 67 posto vremena loptu u svom posjedu.
Prva velika prilika! Paragvaj je mogao povesti u 20. minuti. Lucas je prihvatio loptu, okrenuo se i pucao, ali brani Kawashima.
Odmah uzvraća Japan! Prečka! Matsui je sa 25 metara uzdrmao okvir gola.
Santa Cruz je pokušao u 30. minuti, ali i dalje je 0-0.

Honda je u 40. pucao lijevom, ali kraj gola.
Gotovo je prvo poluvrijeme.
U Pretoriji je počelo drugo poluvrijeme. Paragvaj je u prvom dominirao, ali samo u posjedu lopte.
Benitez je nakon 10 minuta pucao, no Japanci blokiraju.
Paragvaj je nešto bolji u drugih 45 minuta. Ortigoza i Riveros prijete, ali ostaje 0-0.
Probudili su se i Japanci, počeli su opasnije prijetiti Paragvajcima.
Sve smo bliže produžecima.
Gotovo je. Igrat će se produžeci u Pretoriji.
Nakon 0-0 u regularnom dijelu utakmice, počeli su produžeci.
Okazaki je probao svoj udarac, ali i dalje je 0-0. Paragvaj uzvraća, ali golman Japana brani.
Valdez je imao sjajnu priliku u 97. minuti, ali Kawashima još jednom sjajno brani. Paragvaj je pritisnuo Japance, ali i dalje nema golova.
Gotovo je prvi produžetak od 15 minuta.
Počeo je drugi produžetak. Čini se da ćemo gledati penale, jer i dalje nema golova.
Tamada je imao u 117. minuti priliku, no umjesto udarca, odlučio se na povratnu loptu. Gotovo je. Penali odlučuju o pobjedniku.
Barreto zabija za 1-0. Endo uzvraća za 1-1. Lucas zabija za 2-1. Hasebe je izjednačio na 2-2. Riveros je siguran za 3-2. Komano pogađa prečku! Valdez povećava na 4-2. Honda je zabio. Cardozo puca peti. I zabija za četvrtfinale!