Komentari 15

Pavić u finalu Roland Garrosa! Mektić posustao u polufinalu

4

Za Grand Slam trofej u konkurenciji muških parova borit će se Nikola Pavić i Brazilac Bruno Soares, a Nikola Mektić (s Nizozemcem Wesleyem Koolhofom) je poražen u polufinalu od njemačkog para

Splićanin Mate Pavić i brazilski tenisač Bruno Soares borit će se za naslov pobjednika Roland Garrosa u konkurenciji muških parova, a nastup u finalu izborili su u četvrtak pobijedivši u polufinalnom dvoboju prve nositelje Kolumbijce Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 7-6 (4), 7-5.

POGLEDAJTE VIDEO: Mate Pavić 'sparira' na Šalati

00:53

U dvoboju aktualnih i prošlogodišnjih pobjednika US Opena Pavić i Soares su bolje krenuli u meč i stigli do 'breaka' u trećem gemu, ali su ga već u sljedećem izgubili. Odluka o osvajanju prvog seta pala je u 'tie-breaku' u kojem je hrvatsko-brazilski par do ključne prednosti došao kod rezultata 4-4, a potom je Pavić s dva poena na servisu donio osvajanje prve dionice.

Zagreb: Kvalifikacije Davis Cupa, Hrvatska - Indija, parovi, Škugor/Pavić - Bopanna/Paes

Kolumbijci su prvi stekli prednost u drugom setu 'breakom' na servis Pavića u petom gemu. U osmom su Soares i Pavić izjednačili rezultat na 4-4 iskoristivši petu priliku za 'break'. Kad je kod 6-5 za hrvatsko-brazilski par Farah morao osvojiti servis za novi 'tie-break', Pavić i Soares su s nekoliko odličnih reterna i reakcija na mreži stigli do dvije meč-lopte (15-40) te nakon 104 minute borbe prvu priliku pretvorili u pobjedu koja ih je odvela u drugo zajedničko finale na Grand Slam turnirima, nakon trijumfa u New Yorku prije mjesec dana.

Soaresu je ovo prvo finale u Roland Garrosu, a Mate Pavić će po drugi put igrati za pariški naslov, nakon što je u finalu 2018. u paru s Austrijancem Oliverom Marachom poražen od francuskog para Herbert - Mahut.

Pavić i Soares u pariškom finalu na žalost neće imati iste suparnike kao i za trofej na US Openu, jer su u drugom polufinalu Zagrepčanin Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof poraženi sa 3-6, 5-7 od prošlogodišnjih pobjednika Roland Garrosa Nijemaca Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.