Komentari 4

Perišić i Brugge srušili čak i Valenciju, Bebek odličan

3

Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Bruggea nad Valencijom, a Nikola Pokrivač igrao je 15 posljednjih minuta u porazu svog Red Bulla

Najbolji hrvatski nogometni sudac Ivan Bebek dobio je čast suditi najatraktivniji susret 1/16 finala Europske lige, onaj između Ajaxa i Juventusa u prekrasnoj Amsterdam Areni. I hrvatski arbitar bio je neusporedivo od onoga što smo mogli gledati dan prije u susretima Lige prvaka i sramote Ovreboa i Hanssona. U susretu dva bivša osvajača Lige prvaka bolja je bila 'stara dama' pobijedivši 2-1. Oba gola za goste iz Torina zabio je Amauri na asistencije Del Piera. No nije dobro krenulo za Torineze. Već u 17. minuti Sulejmani je golom kroz noge velikom Buffonu najavio tešku noć gostiju. No tada na scenu stupa spomenuti Juventusov dvojac i momčad Alberta Zaccheronija kući se na uzvrat vraća s velikim kapitalom. Ivan Bebek bio je odličan, pokazao je čak šest žutih kartona i jedan crveni Salihamidžiću za opasan start.
Club Brugge našeg Ivana Perišića pobijedio je na svom terenu Valenciju 1-0, a mladi hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta. Sudjelovao je u gotovo svim ozbiljnijim pokušajima svoje momčadi, no ovaj put nije zabio. Za nogom je to pošlo njegovom suigraču Kouemahu u 56. minuti. Ivan tako ostaje na četiri gola u Euroligi. Nikola Pokrivač sudjelovao je u prvom euroligaškom porazu svog Red Bulla, a u igru je ušao u 74. minuti. Salzburžani su izgubili na gostovanju kod Standarda 3-2. Momčad Red Bulla povela je 2-0 u prvom poluvremenu, no domaćini su drugi dio odigrali fantastično i u samo 15 minuta su preokrenuli rezultat.

EUROPSKA LIGA, 1/16 FINALA, PRVE UTAKMICE:
Ajax - Juventus 1-2 (Sulejmani 16 / Amauri 31, 58)
Club Brugge - Valencia 1-0 (Kouemaha 56)
Lille - Fenerbahçe 2-1 (Balmont 2, Frau 52 / Wederson 5)
Standard - Red Bull Salzburg 3-2 (Witsel 67-11m, 82, De Camargo 80 / Janko 4, 45)
Twente - Werder 1-0 (Janssen 39)
Villarreal - Wolfsburg 2-2 (Senna 43, Marco Ruben 85 / Grafite 65, 84)