Phoenix Sunsi za pobjedu morali zabiti čak 154 koša

1

Rekord sezone po broju postignutih koševa ubacili su Phoenix Sunsi, što im je bilo i više nego dovoljno da savladaju Golden State Warriorse

Čak 56 poena ubacili su Phoenixovi košarkaši iz kontranapada, što je najviše od 1997. godine, odnosno od kada je NBA liga počela voditi statistiku. Osim toga iz igre su pogađali sjajnih 62.1 posto, čime im je pobjeda itekako bila olakšana, no i unatoč njoj 15 utakmica prije kraja osnovnog dijela sezone Phoenix je daleko od doigravanja. U ovom trenutku zaostaju četiri pobjede za Dallasom koji se nalazi na osmoj poziciji Zapadne konferencije. Posebno su nadahnuti protiv svoje bivše momčadi bili Jason Richardson (31 poen) i Matt Barnes (20 poena, šest skokova i rekord karijere od 11 asistencija), uvijek pouzdani Shaquille O'Neal dodao je 26 za 24 minute, a minutu manje od Shaqa na parketu je proveo Steve Nash. I to je kanadskom razigravaču Sunsa bilo dovoljno da se približi triple-double učinku, no ostao je na 11 koševa, sedam skokova i devet asistencija. Monta Ellis pokazao je najviše u poraženoj momčadi. Ubacio je 26 koševa, no zajedno sa suigračima nije uspio ozbiljno zaprijetiti gostima u drugom poluvremenu. Cleveland Cavaliersi potvrdili su status najbolje momčadi Istočne konferencije pobjedom protiv New York Knicksa (98-93). Predvođeni LeBronom Jamesom (19 koševa, osam skokova, deset asistencija) Cavsi su popravili domaći omjer pobjeda i poraza na 29-1. Dobra vijest za njih je i što će sljedećih sedam od osam utakmica igrati u svojoj Quicken Loans Areni. Do pobjede su došli zaustavivši Knickse u napadačkom segmentu igre, prekinuvši niz od njihovih 26 utakmica na kojima su ubacili najmanje 100 koševa. Već nakon prve četvrtine utakmice protiv Utah Jazza Dwight Howard imao je double-double učinak od 12 poena i 11 skokova. Do kraja susreta i pobjede (105-87) dodatno ga je popravio na 28 koševa i 20 skokova, ali se istaknuo i dobrom igrom u obrani. Još je u utrci za najboljeg obrambenog igrača lige te dalje čvrsto drži prvo mjesto među skakačima i blokerima u ligi. Takvim uspjehom na kraju sezone mogla su se pohvaliti samo četvorica igrača Kareem Abdul-Jabbar, Bill Walton, Hakeem Olajuwon i Ben Wallace.

Los Angeles Clippers - New Jersey Nets 107-105 (Davis 20p, 6s, 10a, Thornton 20p, 8s / Carter 41p, 7s, 6a)
Golden State Warriors - Phoenix Suns 130-154 (Ellis 26p, 3a / Richardson 31p, 3s, Barnes 20p, 6s, 11a)
Cleveland Cavaliers - New York Knicks 98-93 (James 19p, 8s, 10a, 4ol, 3bl, Williams 23p, 7s, 5a / Harrington 26p, 9s)
Orlando Magic - Utah Jazz  105-87 (Howard 28p, 20s, 7il, 3bl, Alston 16p, 6a / Boozer 23p, 13s)
Washington Waizards - Sacramento Kings 106-104 (Jamison 30p, 9s, Blatche 16p, 6s / Thompson 14p, 14s, 3a, 4bl)